Čo (a prečo) ponúkame

Stručne zhrnuté a vysvetlené na jednej strane.

Živočíšne proteíny

Rastlinné proteíny

Voľne formy aminokyselín

Metabolické optimizéry

Vitamíny a minerály

Enzymy a probiotika

Detoxikácia


ŽIVOČÍŠNE PROTEÍNY

Základom je väčšinou mlieko, ďalej hovädzí kolagén alebo vývar z hovädzích špikových kostí. Všetky proteíny bez výnimky sú takzvané Grass fed, čiže z kráv pasúcich sa výlučne na tráve, rBGH (rBST) free, GMO free, z lokálnych etických chovov. Väčšina je organicky certifikovaná, tie ktoré priamo nie sú, aj tak spĺňajú tie najvyššie štandardy. Všetky sú spracované pokročilými a šetrnými metódami, dodržiavané sú prísne hygienické normy a majú čo najjednoduchšie zloženie bez akýchkoľvek umelých a pre telo škodlivých prísad.

Organic whey protein - značka Orgainic

príchuť Kakao / príchuť Vanilka / príchuť Natural / príchuť Jahoda / príchuť Čučoriedka

Špičkový srvátkový koncentrát, organicky certifikovaný v Nemecku, čo má skutočne váhu. Veľmi príjemná a jemná chuť aj konzistencia. Vzhľadom na TOP kvalitu za veľmi dobrú cenu. Náš favorit medzi srvátkovými proteínmi

Kefir whey - značka Paleo Powders

Svojim zložením a funkciou skutočne jedinečný svojho druhu. Základom je Grass fed srvátkový izolát, ktorý je však čiastočne hydrolyzovaný kefírovými zrnami, čiže v sebe spája benefity srvátky a kefíru, má prirodzene probiotické aj prebiotické vlastnosti. Absolútne bez laktózy, s veľmi jemnou textúrou a neskutočne ľahko sa rozmiešava aj trávi.

Bone broth - značka Paleo Powders

Ďalší unikátny výtvor spoločnosti Paleo Powders. To už nie je iba proteínový doplnok, ale takmer hotová potravina. Obsahuje všetko čo nájdete v kvalitnom hovädzom vývare, hlavne veľké množstvo kolagénu a kyseliny hyalurónovej, a celé spektrum ďalších živín. Zároveň organicky certifikovaný. Ušetrí vám kopec času a energie potrebných na prípravu kvalitného vývaru zo špikových kostí.

Hydrolyzed collagen - značka Paleo Powders

Špičkový grass fed hydrolyzovaný kolagén európskeho pôvodu, spracovaný tou najpokročilejšou technológiou a tej najvyššej čistoty. Ľahko sa rozmiešava, bez pachutí a zápachu. Pomôže udržať vaše kĺby, šlachy, kosti, pokožku a spojivové tkanivá v top kondícií.

I love BIO protein - značka MyoTec

príchuť Natural / príchuť Čokoláda

Jedinečná kombinácia klasického srvátkového koncentrátu a natívneho mliečneho koncentrátu, ktorý obsahuje ako srvátku, tak aj micelárny kazeín. Kombinuje rýchle aj pomalé proteínové frakcie, tým pádom zaručuje čo najdlhší plynulý prísun aminokyselín. Bio certifikovaný a grass fed zdrojov Európskeho pôvodu.

100% Grass fed whey - značka MyoTec

príchuť Natural milk / príchuť Čokoláda

Dokonale čistý izolát srvátkovej bielkoviny z najkvalitnejšieho zdroja Carbery grass fed 300 +, ktorá može byť dosiahnutá iba na pastvinách v Írsku. To znamená že kravy sa pasú viac ako 300 dní v roku

Grass fed True collagen - značka Ancient & Brave

Ďalší špičkový grass fed hydrolyzovaný kolagén tentoraz pôvodom z Brazílie spracovaný tou najpokročilejšou technológiou a tej najvyššej čistoty. Ľahko sa rozmiešava, bez pachutí a zápachu. Pomôže udržať vaše kĺby, šlachy, kosti, pokožku a spojivové tkanivá v top kondícií. V nádobe z tmavého inertného recyklovateľného skla.

Keto Meal - značka Garden of Life

príchuť Čokoláda / príchuť Vanilka

Na tento produkt nedám dopustiť. Vytvorený primárne ako náhrada jedla pri KETO diéte, využiť ho ale môže úplne každý, kto chce prísun kvalitných tukov z grass fed masla a kvalitných proteínov grass fed izolátu srvátkovej bielkoviny, spolu so všetkými v nich prirodzene prirodzene sa vyskytujúcimi vitamínmi a minerálmi. Zasýti, dodá energiu a stavebné látky dôležité pre fungovanie organizmu. Obohatené o probiotiká. Pripravuje sa veľmi rýchlo a jednoducho a skvelo chutí!


RASTLINNÉ PROTEÍNY

Pri rastlinných proteínoch sme sa snažili eliminovať 2 najväčšie nedostatky, ktoré majú v porovnaní so živočíšnymi. A to nie až tak dokonalý aminokyselinový profil a horšiu stráviteľnosť vďaka prítomnosti mnohých antinutričných látok prirodzene sa vyskytujúcich v rastlinných semenách a brániacich vstrebávaniu určitých živín (fytáty, oxaláty, saponíny atdˇ), prípadne blokujúcich tráviace enzýmy (inhibítory proteáz). Samozrejme to hlavne platí pre surovú nespracovanú formu, pri izoláciií bielkoviny sa mnohé z týchto látok do veľkej miery odstránia, nie však všetky a hlavne v strukovinách sú inhibítory tráviacich enzýmov viazané priamo na bielovinu, takže aj z nich izolované bielkoviny ich stále majú relatívne vysoké množstvo. Všetky tieto efekty sa dajú do veľkej eliminovať naklíčením semien, prípadne ich fermentáciou, dodatočným pridaním tráviacich enzýmov a voľných foriem aminokyselín. Tieto voľné formy aminokyselín sú získané fermentáciou z rastlinných zdrojov, čiže sú vhodné aj pre vegánov. V každom rastlinnom proteíne v našej ponuke je využitý niektorý zo spomínaných mechanizmov, prípadne ich kombinácia pre maximálnu využiteľnosť. Prípadne sú použité zdroje bielkovín, ktoré tieto kritéria spĺňajú automaticky, ako napríklad riasy a mladé výhonky. Všetky spĺňajú prísne kritéria kvality vstupnej suroviny, spracovania a hygienické štandardy. Všetky sú GMO a Gluten free, pravidelne testované na obsah škodlivých látok.

Elite Green Protein - značka HealthForce

Dômyselné spojenie toho najlepšieho zo sveta rias a zelených výhonkov, ponúka vysoké percento veľmi ľahko stráviteľných proteínov s komplexným aminokyselinovým skóre, obohatených o široké spektrum tráviacich enzýmov pre ešte dokonalejšiu stráviteľnosť. Nie je to však iba proteín, ale v podstate komplexná potravina ponúkajúca širokú škálu živín, minerálov, vitamínov a rôznych fytonutrientov. Zároveň je zásaditá, čiže pomáha udržovať acidobázickú rovnováhu a detoxikuje organizmus. Je RAW a v najvyššej kvalite TruGanic™.

Protein Classic BIO - značka Sunwarrior

príchuť Čokoláda / príchuť Natural / príchuť Vanilka

USDA organic certifikovaný proteín z naklíčenej a fermentovanej hnedej ryže spracovanej za studena (RAW), obsahujúci komplexné aminokyselinové spektrum a zároveň veľmi dobre strávitelné.

Proteín ProGEN+ - značka VemoHerb

príchuť Vanilka / príchuť Moka

Jedinečná kombinácia 3 druhov rastlinných proteínov vysokej kvality s pridanými voľnými formami aminokyselín BCAA a glutamínu, čím dosahuje výnimočné aminokyselinové spektrum. Pridané sú aj tráviace enzýmy pre dokonalú stráviteľnosť a výtažok z rastliny Leuzea Carthamoides extrakt (95% beta-ecdysteron) a takisto čierneho korenia pre prirodzené zvýšenie anabolizmu a proteosyntézy.

Raw Organic Protein - značka Garden of Life

príchuť Čokoláda / príchuť Natural / príchuť Vanilka

Najkomplexnejší rastlinný proteín na trhu s komplexným aminokyselinovým spektrom, pozostávajúci z 13 druhov rastlinných zdrojov. Všetky sú naklíčené, tým pádom oveľa ľahšie stráviteľné a využteľné telom ako u bežných nenaklíčených rastlinných zdrojov. Pre ešte lepšiu stráviteľnosť a asimiláciu živín je pridaný komplex rôznych probiotických kultúr a enzýmov.

Naked Body Collagen - značka Ancient & Brave

Špeciálne zostavená vegánska zmes na podporu tvorby kolagénu. Obsahuje komplex 16 bioaktívnych zložiek, ktoré efektívne podporujú tvorbu kolagénu a učinnosťou sa takmer vyrovná klasickému kolagénu. Jednoznačná voľba pre vegánov, ktorí chcú tvorbu kolagénu podporiť. Prémiová kvalita a čistota.VOĽNÉ FORMY AMINOKYSELÍN

Sú vhodným doplnkom na zvýšenie kvality aminokyselinového spektra hlavne (ale nie len) rastlinných proteínov, vhodne nakombinované zvyšujú anabolizmus a proteosyntézu. Okrem toho majú aj samé o sebe rôzne pozitívne a terapeutické účinky, o ktorých tu však nesmieme písať, odporúčam si dohľadať na internete v prípade záujmu. Všetky voľné aminokyseliny v našej ponuke 100 % čisté tzv. L formy a sú vyrobené fermentačnou technológiou, ktorá je oveľa drahšia ako syntetická, ale ponúka lepšiu využiteľnosť telom bez rizika kontaminácie rôznymi zvyškovými chemikáliami, prípadne toxickými D formami.

L-Arginín - značka MyoTec (advantage line)

Podpora tvorby NO (oxidu dusného), ktorý vplýva na rozšírenie ciev a podporuje kardiovaskulárny systém, čím zlepšuje prekrvenie tkanív.

i BCAA 2:1:1 - značka MyoTec (advantage line)

Vetvené aminokyseliny BCAA v ideálnom pomere 2:1:1 = L-Leucín : L-Isoleucín : L-Valín. Efektívna podpora regenerácie, tvorby svalovej hmoty a výkonu.

L-Glutamín - značka MyoTec (advantage line)

Najviac zastúpená aminokyselina v v ľudskom tele, kostrovom svalstve, svalových vláknach. Potporuje tvorbu telesných tkanív.

EAA natural (esential amino acids) - značka NutriWorks

Kompletná zostava všetkých esenciálnych aminokyselín. Pridaná aminokyselina L-Citrulín DL-Malát pre podporu intenzívneho výkonu.

L-Lyzín - značka NutriWorks

Často limitná aminokyselina hlavne v rastlinných proteínoch, dôležitá najmä (nie iba) pre vegánov. Podporuje imunitu, má antibakteriálne a antivírusové účinky.

L-Glycín - značka NutriWorks

Druhá najviac zastúpená aminokyselina v ľudskom tele, významná súčasť kolagénu. Podporuje činnosť nervovej sústavy a kľudný spánok.

Taurín + Vitamín B6 - značka NutriWorks

Vzniká v z metionínu a cysteínu, nie je súčasťou proteínov, ale plní rôzne dôležité funkcie v tele, najmä podpora nervovej sústavy, znižuje vyčerpanie a stimuluje výkon.


METABOLICKÉ OPTIMIZÉRY

V tejto sekcií ponúkame produkty, ktoré nepatria priamo ani do jednej z vyššie uvedených kategórií, ale majú svoje opodstatnenie prípade dosahovania určitých konkrétnych cieľov ale aj všeobecnej podpory zdravia, výkonu a regenerácie, pomáhajú “vylaďovať” organizmus. Jedná sa vždy o produkty, ktorých funkčnosť je podporená mnohými výskumami a skúsenosťami a ako ostatné naše produkty spĺňajú najvyššie štandardy kvality vstupnej suroviny, spracovania a hygieny.

Pokiaľ ide o akékoľvek bylinné extrakty, ponúkame výlučne tie najkvalitnejšie originálne štandardizované extrakty, s garantovaným obsahom účinných látok, či už v percentuálnom vyjadrení, alebo v absolútnom množstve. To je veľmi dôležitý fakt, pretože obsah účinných látok významne záleží od presnej odrody, spôsobe a mieste pestovania a použitej metódy extrakcie. Len tak pomlieť a nasušiť nejakú bylinu alebo hubu a nasypať prášok do kapsúl vôbec nezaručuje účinok, ten môže byt buď oveľa slabší ako očakávate, prípadne vôbec žiadny. Účinná látka sa často získava špeciálnymi metódami extrakcie, z presne definovanej odrody pestovanej v konkrétnom mieste, z veľkého množstva suroviny, čiže nejakých 500 mg sušenej drte bohvieakej kvality nemusí mať vôbec žiaden účinok. V našich produktoch máte skutočnú garanciu obsahu a kvality účinnej látky, ktoré sú dôsledne a pravidelne monitorované.

True MCT olej - značka Ancient & Brave

MCT (medium chain triglycerides) alebo mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom sú už nejaký čas hitom medzi ľuďmi hľadajúcimi podporu fyzického a mentálneho výkonu pre telo prirodzenou cestou a vôbec nie náhodou. MCT v našej ponuke sú prémiové, dokonale čisté MCT tuky izolované z výberových kokosových orechov za použitia 100% čistej vodnej pary v optimalizovanom pomere frakcií C8 a C10 3:2, čo zaručuje ich najvyššiu efektivitu a podporu zdravia a výkonu.

Bulgarian Tribulus MAXX - značka VemoHerb

Tribulus terrestris je už roky známy hlavne medzi športovcami a atlétmi pre jeho schopnosť podporiť prirodzenú tvorbu testosterónu, čo má samozrejme pozitívny vplyv na tvorbu svalovej hmoty, výkon, regeneráciu ale aj libido. V našej ponuke nájdete pravý bulharský Tribulus, ktorý sa vyznačuje najvyšším podielom a výskytom a pomerom účinných látok, spracovaný špeciálnou metódou extrakcie, pravidelne testovaný, čo poskytuje garanciu najvyššej možnej účinnosti a čistoty.


VITAMÍNY A MINERÁLY

Samozrejmá a nevyhnutná zložka potrebná pre správne fungovanie organizmu. Aj tu je však veľký rozdiel v akej forme a kvalite ich prijímate, zásadne to vplýva na ich využiteľnosť a v niektorých prípadoch aj na možnú toxicitu. A to nehovoríme o množstve umelých pridaných látok, ktoré sa žiaľ v menšom či väčšom množstve vyskytujú vo veľkom množstve prípravkom ponúkaných na trhu. V našej ponuke nájdete v podstate takmer všetko čím by ste sa mohli v tejto oblasti suplemetovať, avšak aj tu platí zásada vysokej kvality, čistoty, čo najväčšej využiteľnosti, pokiaľ možno priamo z prírodných zdrojov, nie syntetických a čo najmenšej toxicity s využitím pokročilých technológií. Čo sa týka formy, neponúkame nič v tabletách, keďže to je najmenej kvalitná forma plná rôznych plnidiel, ktoré často tvoria väčšiu časť tablety. Ponúkame buď voľnú práškovú formu, alebo v kvalitných vegánskych kapsuliach, prípadne tekutú z čisto prírodného zdroja. Všetko bez zbytočných pridaných umelých prísad.

Lipozomálny Vitamín C - značka NaturLabs

Najpokročilejšia forma lipozomálneho vitamínu C, ktorá sa vyznačuje takmer dokonalou vstrebatelnosťou využívajúca patentovanú technológiu LipoCellTech™. Formou prášku vo vegetariánskej kapsule, čo zaručuje dlhšiu trvanlivosť, ľahšie dávkovanie a bez zbytočných prímesí ako to býva zvykom pri tekutej forme.

Lipozomálny Vitamín D3 + K2 - značka NaturLabs

Najpokročilejšia forma lipozomálneho vitamínu D3 v synergickej kombinácií s vitamínom D. Vyznačuje sa takmer dokonalou vstrebatelnosťou využívajúca patentovanú technológiu LipoCellTech™. Formou prášku vo vegetariánskej kapsule, čo zaručuje dlhšiu trvanlivosť, ľahšie dávkovanie a bez zbytočných prímesí ako to býva zvykom pri tekutej forme.

Camu Camu BIO - značka Vitalvibe

Prášok z ovocia Camu Camu, v kvalite BIO, pochádzajúci z Amazónie a špeciálne spracovaný tak, aby obsahoval čo najvyšší možný podiel Vitamínu C - až 7000 mg na 100 g, čo je absolútny unikát medzi prírodnými zdrojmi. Tým že ide o 100 % prírodný produkt v BIO kvalite, je zaručená jeho čistota vysoká využiteľnosť telom, podporená mnohými ďalšími cennými látkami prirodzene sa vyskytujúcimi v ovocí Camu Camu, ako ďalšie vitamíny, minerálne látky, bioflavonoidy...

Co-enzyme B complex - značka Viridian

Vitamíny skupiny B a ich dôležitú funkciu pre ľudský organizmus netreba zvlášť zdôrazňovať. Málokto však vie, že v tele sa menia prirodzene menia na ko-enzýmy a až tie plnia najrôznejšie funkcie v tele. Suplementácia práve týmito ko-enzýmami je preto pre telo všeobecne ešte výhodnejšia ako samotnými vitamínmi skupiny B. Nehovoriac o tom že mnohí ľudia majú geneticky zníženú schopnosť premeny vitamínov Skupiny B na ich koenzýmy, preto suplementácia priamo ko-enzýmami B môže pomôcť ľuďom naplno využiť ich potenciál.

Liquid Zincum Selenium - značka Ovonex

Zinok a selén sú často nedostatkové, za to však veľmi dôležité minerály výrazne podporujúce imunity a fungovanie celého organizmu. My vám prinášame prirodzený koncentrát z vôd z Veľkého Soľného jazera v Utahu (USA), ktorý prirodzene obsahuje viac ako 70 rôznych minerálov a stopových prvkov, obohatený o účinné formy zinku a selénu. Výrobky Ovonex sa vyznačujú vysokou čistotou a funkčnosťou.

Liquid Alkalic Mineral Drops - značka Ovonex

100% koncentrát z Utah ́s Salt Lake (Veľkého soľného jazera – USA) s vysokým obsahom horčíka a ďalších viac ako 70 minerálov a stopových prvkov. Vhodný všebecne pre doplnenie minerálov a stopových prvkov, ale aj ako iónový nápoj, pri prekyslení, na ochutenie jedla namiesto soli alebo po konzumácií alkoholu. Čistý prírodny extrakt, bez akýchkoľvek pridaných chemických látok.

MSM prášok - značka MyoTec (advantage line)

MSM je zdroj organickej síry, ktorá hrá dôležitú úlohu pri obrovskom množstve dejov v ľudskom organizme. K tomu všetkému aj pomáha detoxikovať oganizmus. Určite jeden z top suplementov ktorý odporúčame každému. Zároveň je cenovo veľmi dostupný. Firma Myotec a jej Advantage line je zárukou vysokej kvality a čistoty produktu.

Magnesium bisglycinate - značka MyoTec

Horčík/magnézium tiež asi netreba zvlášť predstavovať. V tomto produkte ide však o vcelku zriedkavú a svojimi účinkami jedinečnú formu, ktorá je spojením horčíka a aminokyseliny glycínu, druhej najviac zastúpenej aminokyseliny v ľudskom tele. A to chelátovej forme, ktorá je veľmi dobre využiteľná telom. Tým sa ešte znásobujú jeho účinky podporujúce energetický metabolizmus, funkciu nervovej sústavy, relaxáciu aj kľudný spánok. V čistej práškovej forme, bez akýchkoľvek umelých prísad.

ZMA prášok - značka NutriWorks

Unikátna a rokmi overená kombinácia organického horčíku, zinku a vitamínu B6 s mnohými pozitívnymi účinkami ako podpora tvorby svalovej hmoty, imunity, regenerácie, kognitívnych funkcií a kvality spánku.

Liquid light - značka Sunwarrior

Unikátny komplex 72 minerálov a stopových prvkoch viazaných vo forme fulvínových kyselín v tej najčistejšej a pre telo najprijateľnejšej forme. Okrem samotného doplnenia prvkov, podporuje aj vstrebávanie živín z iných zdrojov a detoxikuje organizmus.

Multivitamín pre mužov VITAMINE CODE MEN - značka Garden of Life

Komplex vitamínov, minerálov a ďalších nutrientov zostavený špecificky aby zohľadňoval potreby mužov v produktívnom veku. Získané výlučne z organicky pestovaných rastlín, spracovaný za studena (RAW) a bez použitia akýchkoľvek chemických látok.

Multivitamín pre ženy VITAMINE CODE WOMEN - značka Garden of Life

Komplex vitamínov, minerálov a ďalších nutrientov zostavený špecificky aby zohľadňoval potreby žien v reprodukčnom veku. Získané výlučne z organicky pestovaných rastlín, spracovaný za studena (RAW) a bez použitia akýchkoľvek chemických látok.


ENZÝMY A PROBIOTIKÁ

Enzýmy a probiotiká neslúžia priamo na výživu, ale ZÁSADNÝM spôsobom ovplyvňujú správne trávenie a asimiláciu (vstrebávanie) živín. Niekedy by som sa nebál trvdiť, že dôležitejšie je ako veci strávite a čo z nich dokážete vyťažiť, ako to čo zkonzumujete. Probiotické baktérie dokonca vytvárajú živiny z prijatej stravy, ktoré sa v nej pôvodne nenachádzali, ako napríklad rôzne vitamíny, butyrát a podobne. Určite su teda veľmi cenným pomocníkom, ktorému je treba venovať pozornosť. Majú vplyv aj na rôzne ďalšie procesy v nasom organizme, veľmi zásadný na imunitu, ale aj na psychický stav, regeneráciu a mnohé ďalšie.

Enzýmy podporujúce trávenie - značka HealthForce

Umne zostavený komplex 15 typov enzýmov, ktoré Vám pomôžu dokonale stráviť prijatú stravu a vyťažiť z nej maximum a to aj pri rôznych intoleranciách. Je vyskladaný tak, aby pomohol s trávením rôznych typov živín ako tuky, sacharidy, bielkoviny, lepok a iné. Samostatne sa dajú využiť aj na enzymoterapiu.

Probiotiká Primal Defense ULTRA - značka Garden of Life

Účinná zmes 13 rôznych kmeňov prospešných probiotických kultúr v počte 15 miliárd CFU v jednej dávke. Pomôžu pri bezproblémov trávení a asimilácií živín a majú priaznivý vplyv na celkový stav tráviaceho systému, tým pádom aj imunitu a celkový stav organizmu. Obzvlásť dôležité pri užívaní antibiotík aj iných liekov, po alkohole a pod. Zdravie začína v čreve!


DETOXIKÁCIA

Keďže nežijeme ani z ďaleka v dokonale čistom prostredí a aj naše telo počas metabolických procesov produkuje rôzne odpadové látky, z ktorých mnohé sa usadzuajú v našom organizme, je viac ako žiadané pomôcť nášmu organizmu pri zbavovaní sa týchto látok. V prírode existujú určité látky, ktoré pôsobením rôznych mechanizmov vedia procesu detoxikácie výrazne napomôcť a tie bezpečné a osvedčené môžete nájsť aj v našej ponuke.

Zeolit s aktívnym uhlím - značka KIKI Health

Jedinečná synergická kombinácia dvoch osvedčených a účinných absorbentov toxických látok a nečistôt v našom organizme.

Ďalšie 3 produkty nájdete už v iných kategoriach, ale okrem svojich primárnych nutričných výhod sa vyznačujú aj značnou detoxikačnou schopnosťou.

Liquid light - značka Sunwarrior

MSM prášok - značka MyoTec (advantage line)

Elite Green Protein - značka HealthForce