Čo (a prečo) ponúkame

Stručne zhrnuté a vysvetlené na jednej strane.

Živočíšne proteíny

Rastlinné proteíny

Voľne formy aminokyselín

Metabolické optimizéry

Vitamíny a minerály

Enzymy a probiotika

Detoxikácia


ŽIVOČÍŠNE PROTEÍNY

Základom je väčšinou mlieko, ďalej hovädzí kolagén alebo vývar z hovädzích špikových kostí. Všetky proteíny bez výnimky sú takzvané Grass fed, čiže z kráv pasúcich sa výlučne na tráve, rBGH (rBST) free, GMO free, z lokálnych etických chovov. Väčšina je organicky certifikovaná, tie ktoré priamo nie sú, aj tak spĺňajú tie najvyššie štandardy. Všetky sú spracované pokročilými a šetrnými metódami, dodržiavané sú prísne hygienické normy a majú čo najjednoduchšie zloženie bez akýchkoľvek umelých a pre telo škodlivých prísad.

Organic whey protein - značka Orgainic

príchuť Kakao / príchuť Vanilka / príchuť Natural / príchuť Jahoda / príchuť Čučoriedka

Špičkový srvátkový koncentrát, organicky certifikovaný v Nemecku, čo má skutočne váhu. Veľmi príjemná a jemná chuť aj konzistencia. Vzhľadom na TOP kvalitu za veľmi dobrú cenu. Náš favorit medzi srvátkovými proteínmi

Kefir whey - značka Paleo Powders

Svojim zložením a funkciou skutočne jedinečný svojho druhu. Základom je Grass fed srvátkový izolát, ktorý je však čiastočne hydrolyzovaný kefírovými zrnami, čiže v sebe spája benefity srvátky a kefíru, má prirodzene probiotické aj prebiotické vlastnosti. Absolútne bez laktózy, s veľmi jemnou textúrou a neskutočne ľahko sa rozmiešava aj trávi.

Bone broth - značka Paleo Powders

Ďalší unikátny výtvor spoločnosti Paleo Powders. To už nie je iba proteínový doplnok, ale takmer hotová potravina. Obsahuje všetko čo nájdete v kvalitnom hovädzom vývare, hlavne veľké množstvo kolagénu a kyseliny hyalurónovej, a celé spektrum ďalších živín. Zároveň organicky certifikovaný. Ušetrí vám kopec času a energie potrebných na prípravu kvalitného vývaru zo špikových kostí.

Hydrolyzed collagen - značka Paleo Powders

Špičkový grass fed hydrolyzovaný kolagén európskeho pôvodu, spracovaný tou najpokročilejšou technológiou a tej najvyššej čistoty. Ľahko sa rozmiešava, bez pachutí a zápachu. Pomôže udržať vaše kĺby, šlachy, kosti, pokožku a spojivové tkanivá v top kondícií.

I love BIO protein - značka MyoTec

príchuť Natural / príchuť Čokoláda

Jedinečná kombinácia klasického srvátkového koncentrátu a natívneho mliečneho koncentrátu, ktorý obsahuje ako srvátku, tak aj micelárny kazeín. Kombinuje rýchle aj pomalé proteínové frakcie, tým pádom zaručuje čo najdlhší plynulý prísun aminokyselín. Bio certifikovaný a grass fed zdrojov Európskeho pôvodu.

100% Grass fed whey - značka MyoTec

príchuť Natural milk / príchuť Čokoláda

Dokonale čistý izolát srvátkovej bielkoviny z najkvalitnejšieho zdroja Carbery grass fed 300 +, ktorá može byť dosiahnutá iba na pastvinách v Írsku. To znamená že kravy sa pasú viac ako 300 dní v roku

Grass fed True collagen - značka Ancient & Brave

Ďalší špičkový grass fed hydrolyzovaný kolagén tentoraz pôvodom z Brazílie spracovaný tou najpokročilejšou technológiou a tej najvyššej čistoty. Ľahko sa rozmiešava, bez pachutí a zápachu. Pomôže udržať vaše kĺby, šlachy, kosti, pokožku a spojivové tkanivá v top kondícií. V nádobe z tmavého inertného recyklovateľného skla.

Keto Meal - značka Garden of Life

príchuť Čokoláda / príchuť Vanilka

Na tento produkt nedám dopustiť. Vytvorený primárne ako náhrada jedla pri KETO diéte, využiť ho ale môže úplne každý, kto chce prísun kvalitných tukov z grass fed masla a kvalitných proteínov grass fed izolátu srvátkovej bielkoviny, spolu so všetkými v nich prirodzene prirodzene sa vyskytujúcimi vitamínmi a minerálmi. Zasýti, dodá energiu a stavebné látky dôležité pre fungovanie organizmu. Obohatené o probiotiká. Pripravuje sa veľmi rýchlo a jednoducho a skvelo chutí!


RASTLINNÉ PROTEÍNY

Pri rastlinných proteínoch sme sa snažili eliminovať 2 najväčšie nedostatky, ktoré majú v porovnaní so živočíšnymi. A to nie až tak dokonalý aminokyselinový profil a horšiu stráviteľnosť vďaka prítomnosti mnohých antinutričných látok prirodzene sa vyskytujúcich v rastlinných semenách a brániacich vstrebávaniu určitých živín (fytáty, oxaláty, saponíny atdˇ), prípadne blokujúcich tráviace enzýmy (inhibítory proteáz). Samozrejme to hlavne platí pre surovú nespracovanú formu, pri izoláciií bielkoviny sa mnohé z týchto látok do veľkej miery odstránia, nie však všetky a hlavne v strukovinách sú inhibítory tráviacich enzýmov viazané priamo na bielovinu, takže aj z nich izolované bielkoviny ich stále majú relatívne vysoké množstvo. Všetky tieto efekty sa dajú do veľkej eliminovať naklíčením semien, prípadne ich fermentáciou, dodatočným pridaním tráviacich enzýmov a voľných foriem aminokyselín. Tieto voľné formy aminokyselín sú získané fermentáciou z rastlinných zdrojov, čiže sú vhodné aj pre vegánov. V každom rastlinnom proteíne v našej ponuke je využitý niektorý zo spomínaných mechanizmov, prípadne ich kombinácia pre maximálnu využiteľnosť. Prípadne sú použité zdroje bielkovín, ktoré tieto kritéria spĺňajú automaticky, ako napríklad riasy a mladé výhonky. Všetky spĺňajú prísne kritéria kvality vstupnej suroviny, spracovania a hygienické štandardy. Všetky sú GMO a Gluten free, pravidelne testované na obsah škodlivých látok.

Elite Green Protein - značka HealthForce

Dômyselné spojenie toho najlepšieho zo sveta rias a zelených výhonkov, ponúka vysoké percento veľmi ľahko stráviteľných proteínov s komplexným aminokyselinovým skóre, obohatených o široké spektrum tráviacich enzýmov pre ešte dokonalejšiu stráviteľnosť. Nie je to však iba proteín, ale v podstate komplexná potravina ponúkajúca širokú škálu živín, minerálov, vitamínov a rôznych fytonutrientov. Zároveň je zásaditá, čiže pomáha udržovať acidobázickú rovnováhu a detoxikuje organizmus. Je RAW a v najvyššej kvalite TruGanic™.

Protein Classic BIO - značka Sunwarrior

príchuť Čokoláda / príchuť Natural / príchuť Vanilka

USDA organic certifikovaný proteín z naklíčenej a fermentovanej hnedej ryže spracovanej za studena (RAW), obsahujúci komplexné aminokyselinové spektrum a zároveň veľmi dobre strávitelné.

Proteín ProGEN+ - značka VemoHerb

príchuť Vanilka / príchuť Moka

Jedinečná kombinácia 3 druhov rastlinných proteínov vysokej kvality s pridanými voľnými formami aminokyselín BCAA a glutamínu, čím dosahuje výnimočné aminokyselinové spektrum. Pridané sú aj tráviace enzýmy pre dokonalú stráviteľnosť a výtažok z rastliny Leuzea Carthamoides extrakt (95% beta-ecdysteron) a takisto čierneho korenia pre prirodzené zvýšenie anabolizmu a proteosyntézy.

Raw Organic Protein - značka Garden of Life

príchuť Čokoláda / príchuť Natural / príchuť Vanilka

Najkomplexnejší rastlinný proteín na trhu s komplexným aminokyselinovým spektrom, pozostávajúci z 13 druhov rastlinných zdrojov. Všetky sú naklíčené, tým pádom oveľa ľahšie stráviteľné a využteľné telom ako u bežných nenaklíčených rastlinných zdrojov. Pre ešte lepšiu stráviteľnosť a asimiláciu živín je pridaný komplex rôznych probiotických kultúr a enzýmov.

Naked Body Collagen - značka Ancient & Brave

Špeciálne zostavená vegánska zmes na podporu tvorby kolagénu. Obsahuje komplex 16 bioaktívnych zložiek, ktoré efektívne podporujú tvorbu kolagénu a učinnosťou sa takmer vyrovná klasickému kolagénu. Jednoznačná voľba pre vegánov, ktorí chcú tvorbu kolagénu podporiť. Prémiová kvalita a čistota.VOĽNÉ FORMY AMINOKYSELÍN

Sú vhodným doplnkom na zvýšenie kvality aminokyselinového spektra hlavne (ale nie len) rastlinných proteínov, vhodne nakombinované zvyšujú anabolizmus a proteosyntézu. Okrem toho majú aj samé o sebe rôzne pozitívne a terapeutické účinky, o ktorých tu však nesmieme písať, odporúčam si dohľadať na internete v prípade záujmu. Všetky voľné aminokyseliny v našej ponuke 100 % čisté tzv. L formy a sú vyrobené fermentačnou technológiou, ktorá je oveľa drahšia ako syntetická, ale ponúka lepšiu využiteľnosť telom bez rizika kontaminácie rôznymi zvyškovými chemikáliami, prípadne toxickými D formami.

L-Arginín - značka MyoTec (advantage line)

Podpora tvorby NO (oxidu dusného), ktorý vplýva na rozšírenie ciev a podporuje kardiovaskulárny systém, čím zlepšuje prekrvenie tkanív.

i BCAA 2:1:1 - značka MyoTec (advantage line)

Vetvené aminokyseliny BCAA v ideálnom pomere 2:1:1 = L-Leucín : L-Isoleucín : L-Valín. Efektívna podpora regenerácie, tvorby svalovej hmoty a výkonu.

L-Glutamín - značka MyoTec (advantage line)

Najviac zastúpená aminokyselina v v ľudskom tele, kostrovom svalstve, svalových vláknach. Potporuje tvorbu telesných tkanív.

EAA natural (esential amino acids) - značka NutriWorks

Kompletná zostava všetkých esenciálnych aminokyselín. Pridaná aminokyselina L-Citrulín DL-Malát pre podporu intenzívneho výkonu.

L-Lyzín - značka NutriWorks

Často limitná aminokyselina hlavne v rastlinných proteínoch, dôležitá najmä (nie iba) pre vegánov. Podporuje imunitu, má antibakteriálne a antivírusové účinky.

L-Glycín - značka NutriWorks

Druhá najviac zastúpená aminokyselina v ľudskom tele, významná súčasť kolagénu. Podporuje činnosť nervovej sústavy a kľudný spánok.

Taurín + Vitamín B6 - značka NutriWorks

Vzniká v z metionínu a cysteínu, nie je súčasťou proteínov, ale plní rôzne dôležité funkcie v tele, najmä podpora nervovej sústavy, znižuje vyčerpanie a stimuluje výkon.


METABOLICKÉ OPTIMIZÉRY

V tejto sekcií ponúkame produkty, ktoré nepatria priamo ani do jednej z vyššie uvedených kategórií, ale majú svoje opodstatnenie prípade dosahovania určitých konkrétnych cieľov ale aj všeobecnej podpory zdravia, výkonu a regenerácie, pomáhajú “vylaďovať” organizmus. Jedná sa vždy o produkty, ktorých funkčnosť je podporená mnohými výskumami a skúsenosťami a ako ostatné naše produkty spĺňajú najvyššie štandardy kvality vstupnej suroviny, spracovania a hygieny.

Pokiaľ ide o akékoľvek bylinné extrakty, ponúkame výlučne tie najkvalitnejšie originálne štandardizované extrakty, s garantovaným obsahom účinných látok, či už v percentuálnom vyjadrení, alebo v absolútnom množstve. To je veľmi dôležitý fakt, pretože obsah účinných látok významne záleží od presnej odrody, spôsobe a mieste pestovania a použitej metódy extrakcie. Len tak pomlieť a nasušiť nejakú bylinu alebo hubu a nasypať prášok do kapsúl vôbec nezaručuje účinok, ten môže byt buď oveľa slabší ako očakávate, prípadne vôbec žiadny. Účinná látka sa často získava špeciálnymi metódami extrakcie, z presne definovanej odrody pestovanej v konkrétnom mieste, z veľkého množstva suroviny, čiže nejakých 500 mg sušenej drte bohvieakej kvality nemusí mať vôbec žiaden účinok. V našich produktoch máte skutočnú garanciu obsahu a kvality účinnej látky, ktoré sú dôsledne a pravidelne monitorované.

True MCT olej - značka Ancient & Brave

MCT (medium chain triglycerides) alebo mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom sú už nejaký čas hitom medzi ľuďmi hľadajúcimi podporu fyzického a mentálneho výkonu pre telo prirodzenou cestou a vôbec nie náhodou. MCT v našej ponuke sú prémiové, dokonale čisté MCT tuky izolované z výberových kokosových orechov za použitia 100% čistej vodnej pary v optimalizovanom pomere frakcií C8 a C10 3:2, čo zaručuje ich najvyššiu efektivitu a podporu zdravia a výkonu.

Bulgarian Tribulus MAXX - značka VemoHerb

Tribulus terrestris je už roky známy hlavne medzi športovcami a atlétmi pre jeho schopnosť podporiť prirodzenú tvorbu testosterónu, čo má samozrejme pozitívny vplyv na tvorbu svalovej hmoty, výkon, regeneráciu ale aj libido. V našej ponuke nájdete pravý bulharský Tribulus, ktorý sa vyznačuje najvyšším podielom a výskytom a pomerom účinných látok, spracovaný špeciálnou metódou extrakcie, pravidelne testovaný, čo poskytuje garanciu najvyššej možnej účinnosti a čistoty.


VITAMÍNY A MINERÁLY

Samozrejmá a nevyhnutná zložka potrebná pre správne fungovanie organizmu. Aj tu je však veľký rozdiel v akej forme a kvalite ich prijímate, zásadne to vplýva na ich využiteľnosť a v niektorých prípadoch aj na možnú toxicitu. A to nehovoríme o množstve umelých pridaných látok, ktoré sa žiaľ v menšom či väčšom množstve vyskytujú vo veľkom množstve prípravkom ponúkaných na trhu. V našej ponuke nájdete v podstate takmer všetko čím by ste sa mohli v tejto oblasti suplemetovať, avšak aj tu platí zásada vysokej kvality, čistoty, čo najväčšej využiteľnosti, pokiaľ možno priamo z prírodných zdrojov, nie syntetických a čo najmenšej toxicity s využitím pokročilých technológií. Čo sa týka formy, neponúkame nič v tabletách, keďže to je najmenej kvalitná forma plná rôznych plnidiel, ktoré často tvoria väčšiu časť tablety. Ponúkame buď voľnú práškovú formu, alebo v kvalitných vegánskych kapsuliach, prípadne tekutú z čisto prírodného zdroja. Všetko bez zbytočných pridaných umelých prísad.

Lipozomálny Vitamín C - značka NaturLabs

Najpokročilejšia forma lipozomálneho vitamínu C, ktorá sa vyznačuje takmer dokonalou vstrebatelnosťou využívajúca patentovanú technológiu LipoCellTech™. Formou prášku vo vegetariánskej kapsule, čo zaručuje dlhšiu trvanlivosť, ľahšie dávkovanie a bez zbytočných prímesí ako to býva zvykom pri tekutej forme.

Lipozomálny Vitamín D3 + K2 - značka NaturLabs

Najpokročilejšia forma lipozomálneho vitamínu D3 v synergickej kombinácií s vitamínom D. Vyznačuje sa takmer dokonalou vstrebatelnosťou využívajúca patentovanú technológiu LipoCellTech™. Formou prášku vo vegetariánskej kapsule, čo zaručuje dlhšiu trvanlivosť, ľahšie dávkovanie a bez zbytočných prímesí ako to býva zvykom pri tekutej forme.

Camu Camu BIO - značka Vitalvibe

Prášok z ovocia Camu Camu, v kvalite BIO, pochádzajúci z Amazónie a špeciálne spracovaný tak, aby obsahoval čo najvyšší možný podiel Vitamínu C - až 7000 mg na 100 g, čo je absolútny unikát medzi prírodnými zdrojmi. Tým že ide o 100 % prírodný produkt v BIO kvalite, je zaručená jeho čistota vysoká využiteľnosť telom, podporená mnohými ďalšími cennými látkami prirodzene sa vyskytujúcimi v ovocí Camu Camu, ako ďalšie vitamíny, minerálne látky, bioflavonoidy...

Co-enzyme B complex - značka Viridian

Vitamíny skupiny B a ich dôležitú funkciu pre ľudský organizmus netreba zvlášť zdôrazňovať. Málokto však vie, že v tele sa menia prirodzene menia na ko-enzýmy a až tie plnia najrôznejšie funkcie v tele. Suplementácia práve týmito ko-enzýmami je preto pre telo všeobecne ešte výhodnejšia ako samotnými vitamínmi skupiny B. Nehovoriac o tom že mnohí ľudia majú geneticky zníženú schopnosť premeny vitamínov Skupiny B na ich koenzýmy, preto suplementácia priamo ko-enzýmami B môže pomôcť ľuďom naplno využiť ich potenciál.

Liquid Zincum Selenium - značka Ovonex

Zinok a selén sú často nedostatkové, za to však veľmi dôležité minerály výrazne podporujúce imunity a fungovanie celého organizmu. My vám prinášame prirodzený koncentrát z vôd z Veľkého Soľného jazera v Utahu (USA), ktorý prirodzene obsahuje viac ako 70 rôznych minerálov a stopových prvkov, obohatený o účinné formy zinku a selénu. Výrobky Ovonex sa vyznačujú vysokou čistotou a funkčnosťou.

Liquid Alkalic Mineral Drops - značka Ovonex

100% koncentrát z Utah ́s Salt Lake (Veľkého soľného jazera – USA) s vysokým obsahom horčíka a ďalších viac ako 70 minerálov a stopových prvkov. Vhodný všebecne pre doplnenie minerálov a stopových prvkov, ale aj ako iónový nápoj, pri prekyslení, na ochutenie jedla namiesto soli alebo po konzumácií alkoholu. Čistý prírodny extrakt, bez akýchkoľvek pridaných chemických látok.

MSM prášok - značka MyoTec (advantage line)

MSM je zdroj organickej síry, ktorá hrá dôležitú úlohu pri obrovskom množstve dejov v ľudskom organizme. K tomu všetkému aj pomáha detoxikovať oganizmus. Určite jeden z top suplementov ktorý odporúčame každému. Zároveň je cenovo veľmi dostupný. Firma Myotec a jej Advantage line je zárukou vysokej kvality a čistoty produktu.

Magnesium bisglycinate - značka MyoTec

Horčík/magnézium tiež asi netreba zvlášť predstavovať. V tomto produkte ide však o vcelku zriedkavú a svojimi účinkami jedinečnú formu, ktorá je spojením horčíka a aminokyseliny glycínu, druhej najviac zastúpenej aminokyseliny v ľudskom tele. A to chelátovej forme, ktorá je veľmi dobre využiteľná telom. Tým sa ešte znásobujú jeho účinky podporujúce energetický metabolizmus, funkciu nervovej sústavy, relaxáciu aj kľudný spánok. V čistej práškovej forme, bez akýchkoľvek umelých prísad.

ZMA prášok - značka NutriWorks

Unikátna a rokmi overená kombinácia organického horčíku, zinku a vitamínu B6 s mnohými pozitívnymi účinkami ako podpora tvorby svalovej hmoty, imunity, regenerácie, kognitívnych funkcií a kvality spánku.

Liquid light - značka Sunwarrior

Unikátny komplex 72 minerálov a stopových prvkoch viazaných vo forme fulvínových kyselín v tej najčistejšej a pre telo najprijateľnejšej forme. Okrem samotného doplnenia prvkov, podporuje aj vstrebávanie živín z iných zdrojov a detoxikuje organizmus.

Multivitamín pre mužov VITAMINE CODE MEN - značka Garden of Life

Komplex vitamínov, minerálov a ďalších nutrientov zostavený špecificky aby zohľadňoval potreby mužov v produktívnom veku. Získané výlučne z organicky pestovaných rastlín, spracovaný za studena (RAW) a bez použitia akýchkoľvek chemických látok.

Multivitamín pre ženy VITAMINE CODE WOMEN - značka Garden of Life

Komplex vitamínov, minerálov a ďalších nutrientov zostavený špecificky aby zohľadňoval potreby žien v reprodukčnom veku. Získané výlučne z organicky pestovaných rastlín, spracovaný za studena (RAW) a bez použitia akýchkoľvek chemických látok.


ENZÝMY A PROBIOTIKÁ

Enzýmy a probiotiká neslúžia priamo na výživu, ale ZÁSADNÝM spôsobom ovplyvňujú správne trávenie a asimiláciu (vstrebávanie) živín. Niekedy by som sa nebál trvdiť, že dôležitejšie je ako veci strávite a čo z nich dokážete vyťažiť, ako to čo zkonzumujete. Probiotické baktérie dokonca vytvárajú živiny z prijatej stravy, ktoré sa v nej pôvodne nenachádzali, ako napríklad rôzne vitamíny, butyrát a podobne. Určite su teda veľmi cenným pomocníkom, ktorému je treba venovať pozornosť. Majú vplyv aj na rôzne ďalšie procesy v nasom organizme, veľmi zásadný na imunitu, ale aj na psychický stav, regeneráciu a mnohé ďalšie.

Enzýmy podporujúce trávenie - značka HealthForce

Umne zostavený komplex 15 typov enzýmov, ktoré Vám pomôžu dokonale stráviť prijatú stravu a vyťažiť z nej maximum a to aj pri rôznych intoleranciách. Je vyskladaný tak, aby pomohol s trávením rôznych typov živín ako tuky, sacharidy, bielkoviny, lepok a iné. Samostatne sa dajú využiť aj na enzymoterapiu.

Probiotiká Primal Defense ULTRA - značka Garden of Life

Účinná zmes 13 rôznych kmeňov prospešných probiotických kultúr v počte 15 miliárd CFU v jednej dávke. Pomôžu pri bezproblémov trávení a asimilácií živín a majú priaznivý vplyv na celkový stav tráviaceho systému, tým pádom aj imunitu a celkový stav organizmu. Obzvlásť dôležité pri užívaní antibiotík aj iných liekov, po alkohole a pod. Zdravie začína v čreve!


DETOXIKÁCIA

Keďže nežijeme ani z ďaleka v dokonale čistom prostredí a aj naše telo počas metabolických procesov produkuje rôzne odpadové látky, z ktorých mnohé sa usadzuajú v našom organizme, je viac ako žiadané pomôcť nášmu organizmu pri zbavovaní sa týchto látok. V prírode existujú určité látky, ktoré pôsobením rôznych mechanizmov vedia procesu detoxikácie výrazne napomôcť a tie bezpečné a osvedčené môžete nájsť aj v našej ponuke.

Zeolit s aktívnym uhlím - značka KIKI Health

Jedinečná synergická kombinácia dvoch osvedčených a účinných absorbentov toxických látok a nečistôt v našom organizme.

Ďalšie 3 produkty nájdete už v iných kategoriach, ale okrem svojich primárnych nutričných výhod sa vyznačujú aj značnou detoxikačnou schopnosťou.

Liquid light - značka Sunwarrior

MSM prášok - značka MyoTec (advantage line)

Elite Green Protein - značka HealthForce

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie