proteín BONE BROTH 500g

  • koncentrovaná forma, komplexná potravina obsahujúca všetky živiny vývaru z hovädzích špikových kostí
  • ideálny pre zdravie pokožky, šliach, kostí, chrupaviek, spojivových tkanív, črevnej sliznice a nervového systému
  • hovädzie z Európskeho BIO certifikovaného zdroja, Grass fed kravy kŕmeného výlučne trávou
  • vysoký podiel kolagénu, glukosamínu, chondroitínu a kyseliny hyalurónovej
  • nulový obsah sacharidov, cukrov
  • obsahuje vysoký podiel aminokyselín Glycín, Prolín a Hydroxyprolín
  • prášok je vhodný aj ako prísada do omáčok a polievok, značne zvýši ich nutričnú hodnotu a zlepší chuť
  • hypoalergénny proteín = neobsahuje alergény
  • bez pridaných umelých látok
  • neobsahuje GMO, rBGH / rBST
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 20200010
Značka: Paleo Powders
€44,90 €37,42 bez DPH
Kategória: Živočíšne proteíny
Hmotnosť: 0.5 kg
Typ bielkoviny: kolagén
Spracovanie bielkoviny: koncentrát
Obsah problematických látok: kazeín NIE, laktóza NIE
Forma: prášok
Balenie: 500 g
Položka bola vypredaná…

Proteín BONE BROTH - proteínový vývar z hovädzích kostí

Bone broth je ďalším jedinečným produktom z dielne Paleo powders, ktorý dovolíme si povedať nemá obdobu. Spája v sebe výhody jednoduchej prípravy proteinového koktailu a unikátneho zdroja živín a proteínov, akým je vývar z kostí, a to z Európskeho BIO certifikovaného zdroja, z kráv kŕmených výlučne trávou, tzv. Grass Fed. To všetko bez nutnosti stráviť cca 12 hodín pri jeho domácej príprave. Vývar z kostí nie je žiaľ stále dostatočne známym a doceneným zdrojom živín, aj keď ho poznáme už tisíce rokov. V mnohých kultúrach bol považovaný za jeden zo základných zdrojov živín, ba priam ako liek. Je to tak hlavne vďaka faktu, že kosti, a v ich strede ukrytý špik (morok), sú významným zdrojom kolagénu, glukosamínu, chondritínu a kyseliny hyalurónovej. Tieto v našom tele hrajú veľmi významnú úlohu v tvorbe a udržiavaní dobrého stavu tkanív, väzív, pokožky, šliach, kĺbov, kostí, orgánov a doslova držia pohromade naše telo. Je aj významným zdrojom iných živín, ako rôznych minerálov a vitamínov, prirodzene sa vyskytujúcich v kostiach a špiku. Je to teda komplexný zdroj živín, svojou biologickou hodnotou a stráviteľnosťou ďaleko prevyšujúci prípravky, ktoré sa ho snažia umelo napodobiť. Tieto umelé prípravky nikdy nedokážu presne napodobiť formu, zloženie, pomery jednotlivých látok a zaručiť ich synergiu tak, ako to “vymyslela” príroda za milióny rokov trvajúcej evolúcie.

 

Výživové hodnoty BONE BROTH:

Počet dávok v balení: 25 x 20 g 100 g v dávke 20 g
Energetická hodnota 1750 kJ / 410 kcal 350 kJ / 82 kcal
Tuky 2,7 g 0,5 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 0,9 g 0,2 g
Sacharidy <1 g 0 g
Z toho cukry 0 g 0 g
Bielkoviny 95 g 19 g
Soľ 0,7 g 0,14 g
Cholesterol 0 g 0 g
Draslík 0,25 g 0,05 g
Vápnik 0,005 g 0,001 g

 

Typické spektrum aminokyselín na 100 g bielkoviny
L-Leucín * 3,7 g
L-Isoleucín * 1,7 g
L-Valín * 3 g
Alanín 8,8 g
Arginín 7,5 g
Kyselina Asparagová 6 g
Cysteín 0,1 g
Kyselina Glutamová 11 g
Glycín 20 g
Histidín * 1,1 g
Lyzín * 3,8 g
Metionín * 0,9 g
Fenylalanín * 2,3 g
Prolín 12 g
Hydroxyprolín 10,2 g
Serín 3,4 g
Treonín * 2,1 g
Tryptofan * 0,36 g
Tyrosín 3 g

*EAA – esenciálne aminokyseliny

 

Zloženie proteínu BONE BROTH:
BIO Grass fed (z kráv kŕmených trávou) koncentrát bielkoviny z vývaru z hovädzích špikových kostí (hovädzie z organického poľnohospodárstva)

Dávkovanie:
Zmiešajte 20 g (1 odmerku) prášku s 200 ml studenej alebo teplej vody v mixéri alebo šejkri, miešajte pokiaľ sa hrudky nerozpustia, podľa potreby aj niekoľkokrát s menšou prestávkou. Prípadne pridajte do polievok alebo omáčok.

Upozornenie:
Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu, pri teplote do 25 °C, mimo dosahu detí. Chráňte pred slnečným žiarením a mrazom! Výrobca neručí za škody spôsobené nevhodným použitím alebo skladovaním.

Originálny názov: Bone Broth, Organic Protein Powder

Paleo Powders® formulujú a vytvárajú produkty na základe celistvých potravín - (r)evolučné a výživné produkty, ktoré poskytujú velké výhody všetkým, ktorí sa snažia prosperovať a fungovať čo najviac v súlade s našou starou biológiou. Rovnako ako naši predkovia... Svet, v ktorom dnes žijeme, je úplne iný ako svet, v ktorom sme sa vyvinuli ako Homo sapiens. Potraviny, ktoré jeme, a živiny, ktoré potrebujeme, pravdepodobne jedným z najjasnejších príkladov tohoto obrovského nesúladu medzi naším minulým prostredím a súčasnou realitou. V dnešnej dobe väčšina z nás zlyháva v naplnení našich nutričných potrieb nevyhnutných pre silné, zdravé a funkčné telo, ktoré by mohlo prosperovať a podporovať vitálny život... Pretože nejemeod nosa k chvostu“, nejeme divoké lokálne rastliny alebo čerstvo zozbierané a zrelé sezónne ovocie a zeleninu, moderní ľudia často nemajú dostatok prírodných živín. Vďaka tomu sme menej robustní, šťastní a zdraví! Vieme to, cítíme to a vidíme to! Naštastie s tým stále môžete niečo urobiť... Paleo Powders® sa snažia praktickým a zručným spôsobom priviesť spät to, čo v modernej strave chýba, takže môžete byť tou najlepšou verziou seba samých. Naše výrobky založené na prírode a kompatibilné s vašou rodovou biochémiou a DNA. Poskytujú vynikajúcí základ, na ktorom môžete postaviť svoje zdravie a výkon... Vzhľadom k tomu, že každý je "vnútri" rovnako rozdielny ako zvonku, „Paleo“ nevidíme dogmaticky, ale ponechávame priestor pre nový vývoj, biochemickú individualitu, osobné názory a osobné tolerancie. Výrobky Paleo Powders® vyvíjané tak, aby sa hladko hodily do modernej doby, ale prinášali výživu minulosti...