O nás

Pri zrode našej stránky kráčali ruka v ruke rozčarovanosť nad stavom do akej sa oblasť športovej a doplnkovej výživy v mnohých smeroch dostala, od často veľkej nekvality, klamlivého marketingu a snahy za každú cenu zarobiť a zároveň úprimná snaha priniesť alternatívu k tomuto stavu pre tých čo ju hľadajú, prípadne sa pokúsiť pomôcť vidieť tento stav aj tým ktorí nad tým až tak nepremýšľajú. Je smutné sledovať ako to, čo má priniesť ľuďom lepšie zdravie a výkon, ich o to vlastne oberá. Živočíšne produkty z veľkochovov kde zvieratá kŕmia rôznym odpadom, antibiotikami, žijú v nehumánnych podmienkach, rastlinné produkty ktoré sú plne pesticídov a inej chémie, GMO, nekvalitne skladované a spracované, často vyskladané bez akejkoľvek koncepcie iba sa vezúce na akejsi módnej vlne, množstvá zbytočných a často škodlivých pridaných látok, ktoré nemajú v ľudskej strave čo hľadať, to všetko určite k zdraviu neprospieva a iba prehlbuje problém ktorý by malo riešiť.

Treba brať v úvahu takisto fakt, že aj látky ktoré sú v mnohých prípadoch prospešné, môžu pri dlhodobom a/alebo nadmernom užívaní, prípadne nevhodných kombináciách mať veľmi negatívny vplyv na zdravie človeka. Často sú doplnky výživy pre športovcov plné rôznych stimulantov, veľakrát v obrovských dávkach a sú vyskladané tak, aby maximalizovali anabolický efekt. To môže byť síce výhodné z hľadiska naberania svalovej hmoty a maximalizácie výkonu, avšak často to zanechá negatívne následky na kardiovaskulárom, imunitnom, hormonálnom a iných systémoch. Rovnako, dlhodobo nadmerne stimulovať anabolizmus a čo najviac potláčať katabolizmus je cestou do pekla, tieto procesy musia byť v rovnováhe. Pokiaľ dlhodobo a nadmerne stimulujete anabolické dráhy ako mTOR alebo IGF1, môže to ľahko viesť k ich úplnej disregulácií a okrem svalov vám začnú nekontrolovane rásť tkanivá, u ktorých si to určite neprajete. Áno, aj u rakoviny je jednou z príčin jej progresu práve disregulácia týchto anabolických mechanizmov.

Takisto chceme ľudí vzdelať a nasmerovať v oblasti typov a vhodnosti jednotlivých druhov proteínov. Každý proteín má svoje špecifiká, takisto každý ľudský organizmus je jedinečný a preto je veľmi dôležité poznať tieto špecifiká, všetky možné prínosy aj riziká a vedieť si správne vybrať. Nestačí sa iba sucho pozrieť na zloženie a tabuľkové hodnoty, ale treba poznať všetky súvislosti a jedinečnosti každého druhu proteínu, ktoré sú v konečnom dôsledku dôležitejšie ako tabuľkové hodnoty. Proteín z GMO masovo produkovanej sóje, nekvalitne spracovanej, zle skladovanej a bohviečím ošetrenej, nie je to isté ako proteín z naklíčenej fermentovanej organickej hnedej ryže, spracovanej pokročilou enzymatickou technológiou, za dodržiavania prísnych hygienických štandardov a bez umelých škodlivých prísad. Aj keď tabuľkový obsah aminokyselín môže byť lepší v prvom prípade (sója), tak jej využiteľnosť a celkový vplyv na naše zdravie je diametrálne odlišný a vysoko v neprospech takej sóje. A podobných prípadov by sme mohli menovať mnoho, či už pri rastlinných alebo živočíšnych proteínoch, alebo aj voľných formách aminokyselín.

Ďalšou motiváciou bolo tiež zvýšiť povedomie o fakte, že (kvalitný) proteín nie je iba stavebnou látkou na rast svalov a má viac menej vizuálny efekt, ale že je kriticky dôležitý pre naše celkové zdravie a kondíciu. Samozrejme svaly sú s ním najčastejšie spájané, proteíny sú však súčasťou všetkých tkanív a štruktúr v našom tele, kostí, kĺbov, chrupaviek, šliach, spojivových tkanív, vlasov nechtov, orgánov, okrem toho hrajú významnú a nenahraditeľnú úlohu v našom imunitnom systéme, hormonálnom systéme, enzýmy sú tiež proteíny a takto by sme mohli pokračovať dlho. A nejde iba o samotné proteíny, tie sa skladajú z aminokyselín a tie, okrem toho že sú stavebnými zložkami proteínov, v našom tele pôsobia aj ich voľné formy a plnia obrovské množstvo úloh a sú nevyhnutnou súčasťou takmer každého metabolického procesu v ľudskom organizme. Ľudia dnes už dostatočne dobre chápu úlohu vitamínov alebo minerálov v organizme, často však nedoceňujú rovnako dôležitú úlohu proteínov/aminokyselín a myslia si že je to iba niečo na “naberanie svalov”, prípadne zvýšenie výkonu. To je však ďaleko od pravdy, je to práve súhra týchto (a ešte niektorých ďalších) zložiek a ignorovanie tohto faktu a sústredenie sa výhradne na vitamíny a/alebo minerály má samozrejme negatívny vplyv na celkové zdravie, keďže chýbajú ďalšie nevyhnutné elementy.

To samozrejme ale platí iba proteíny spĺňajúce prísne kritéria kvality vstupnej suroviny, spracovania, dodržiavania hygienických štandardov a (ne)používania zbytočných a škodlivých prísad. Rôzne chemické koktaily z veľkochovov a veľkoprodukcií a masovo produkované lacnými technológiami tieto funkcie samozrejme buď nespĺňajú vôbec, alebo v obmedzenej miere, navyše náš organizmus zbytočne zaťažujú a škodia.

A keďže naše telo potrebuje aj už spomínané vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy a probiotiká, prípadne detoxikačné činidlá, aby správne fungovalo, pridali sme aj tie. Takisto spĺňajú najvyššie štandardy čistoty, kvality a hygieny, rovnako ako naše proteíny. Výber nie je široký, je tam však všetko potrebné pre bežné a správne fungovanie ľudského organizmu z hľadiska spomínaných látok.

A nezabudnite, správna a vyvážená strava zodpovedajúca vašim individuálnym potrebám a stavu organizmu je základ! :)

Čo u nás nájdete

Našim cieľom je ponúkať prémiové produkty ktoré sú vyrábané s jasnou filozofiou so zameraním na čo najväčšiu čistotu, kvalitu, jednoduchosť a funkčnosť.
U nás nájdete výlučne produkty ktoré sa vyznačujú čo najväčšou možnou čistotou, väčšina z nich je BIO/Organic certifikovaná, prípadne ak nie je, aj tak spĺňa vysoké štandardy čistoty a kvality bez kompromisov. Všetky produkty sú spracované čo najšetrnejšie a tými najpokročilejšími metódami, čím dosahujú vysokú čistotu, funkčnosť, využiteľnosť a bezpečnosť. Súčasne naše produkty majú čo najjednoduchšie zloženie, bez akýchkoľvek nepotrebných alebo kontroverzných prísad, prípadne bez rôznych kombinácií veľkého množstva zložiek v jednom produkte, ktoré sú často nakombinované bez akejkoľvek koncepcie a iba za vyvolaním ohurujúceho dojmu u zákazníka. Tieto nepremyslené kombinácie sú často zbytočné, prípadne môžu byť aj škodlivé. Nie je dôležité “nahádzať” všetko čo príde pod ruku do jedného produktu, ale dôležité je produkt vytvoriť a zladiť tak aby plnil želanú funkciu, priniesol čo najväčší efekt a zároveň neškodil. Vďaka tomu produkty ktoré u nás nájdete spĺňajú aj požiadavky na funkčnosť a jasnú filozofiu či už značky ale aj samotného produktu, podporenú výskumami a skúsenosťami, nie iba snahu ponúkať hocičo čo je momentálne v “kurze”, často podporenú zavádzajúcim alebo nepodloženým marketingom.

Všetko čo potrebujete z hľadiska suplementácie živinami jednoducho a prehľadne

Určite na rôznych e-shopoch nájdete aj mnohé skvelé produkty, tie sú však často ťažko rozpoznateľné alebo sa ťažko hľadajú medzi množstvom iných, nie až tak kvalitných alebo aj úplne nekvalitných produktov. Náš cieľ nie je zákazníka zahltiť a ohúriť obrovskou ponukou všetkého čo sa dá kúpiť v celom vesmíre, ale mať v ponuke všetko čo je dôležité z hľadiska suplementácie živinami a to mať v tej najvyššej kvalite a aby to tvorilo logicky sa dopĺňajúci celok. A nič navyše! Nevidíme dôvod ponúkať 10 typov toho istého doplnku od 10 rôznych značiek. To zanechá zákazníka iba zmäteného a často znechuteného nekonečným prehrabávaním sa v ponuke a porovnávaním produktov, ktoré sú aj tak často identické, vyrobené s tých istých surovín, tou istou technológiou a možno aj tom istom závode, len v inom balení a pre inú “značku” so svojim vlastným marketingom. V prípade proteínov máme trocha širší, aj keď stále oveľa užší výber ako pri iných podobne zameraných e-shopoch, to však má svoj jasný význam. V prípade iných doplnkov, máme väčšinou 1 variant, v niektorých prípadoch ak to má zmysel 2 varianty suplementu, kde je buď jeden drahší a druhý lacnejší, alebo ma trocha odlišné zloženie, ale každý variant vždy spĺňa prísne kritéria kvality, čistoty a funkčnosti.

Aj prémiové produkty môžu byť za férovú cenu

Je jasné že pokiaľ dodržiavate prísne kritéria chovu zvierat alebo pestovania plodín, prísne hygienické normy, pokročilé metódy spracovania a vaše produkty sú pravidelne a dôkladne testované, cena musí byť o niečo vyššia, niekedy aj násobne ako pri produktoch ktoré uvedené kritéria nespĺňajú. Tu však platí dvojnásobne že nie sme takí bohatí aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci. Keď sa Vám pokazí práčka, nie je to tragédia, keď človek príde o zdravie, je to niečo úplne iné. Spravme ilustráciu na srvátkovom proteíne. V 1 l mlieka je 25 g bielkovín, z toho 80 % kazeín, 20 % srvátka, čo nám dáva 7 g srvátkového proteínu z 1 litra mlieka. Na 1 kg 75 % srvátkového koncentrátu sa teda spotrebuje okolo 107 l mlieka. Aj vám tu niečo nesedí keď ho kúpite za 18 EUR napríklad? A to je pritom koncová cena pre zákazníka, na tom musí ešte zarobiť výrobca (závod ktorý to produkuje), majiteľ značky pre ktorý bol vyrobený, distribútor a predajca a treba zaplatiť drahý marketing...Naše produkty nakupujeme väčšinou od výrobcu, prípadne výhradného distribútora a žiaden s týchto článkov neinvestuje veľké peniaze do marketingu, ale skôr do kvality produktu a značky a dodržiavania etických noriem, preto cena je stále prijateľná pre väčšinu ľudí, v niektorých prípadoch takmer porovnateľná s produktami nespĺňajúcimi prísne kritéria.

Nemáme všetky produkty neustále v “AKCIÍ”

Určite ste si všimli že takmer všetky e-shopy ponúkajú často takmer celý svoj sortiment v AKCIÍ. Produkt stál akože 50 EUR, ale vy ho teraz môžete mať za výhodných 37 EUR. Kto by to nekúpil však? Ale vrátite sa o mesiac, o dva, o rok, a čuduj sa svete, stále je v akcií. Je to pre nás až trápny marketingový ťah, už síce dosť známy, ale stále veľmi používaný a pravdepodobne stále na veľa ľudí funguje. My touto cestou nejdeme. Produkty u nás majú svoju cenu danú, nejdeme sa tváriť že sú v nejakej “akože” akcií. A keď tam bude nejaká zľava, bude naozaj časovo obmedzená a z konkrétneho dôvodu ktorý bude uvedený, či už nejaké promo, blížiaci sa koniec doby spotreby a pod. Verní zákazníci a zákazníci s pravidelným obratom budú môcť využiť zaujímavý zľavový systém.

Neponúkame takzvané “Elitné” produkty

Existuje aj kategória produktov ktoré sú skutočne výnimočné svojim zložením a/alebo vlastnosťami, tie sú však často dostupné iba v obmedzených množstvách. A to vďaka faktu, že ich zdroje sú veľmi obmedzené, prípadné ich zber a spracovanie je veľmi náročné. Môžu to byť produkty z rôznych rastlín a živočíchov, ktoré sú veľmi vzácne (často aj ohrozené), prípadne ich zdroj je na veľmi ťažko dostupnom mieste a podobne. Podľa nás predaj podobných produktov by mal byť úzko viazaný na prípady keď bežné produkty človeku nemôžu pomôcť a jedine táto kategória im vie vrátiť zdravie alebo zachrániť život. Bežný predaj je podľa nás neetický, lebo si ich môžu dovoliť len skutočne bohatí ľudia a prispievajú k vytváraniu elitarizmu. Všetky naše produkty buď už dnes sú produkované v dostatočných množstvách a vedia pokryť potreby celej populácie, prípadne je to možné dosiahnuť zmenou prístupu k chovu zvierat, pestovaniu plodín a využívaniu moderných technológií.

Dostatok relevantných informácií na rozšírenie znalostí a správny výber

Chceme poskytovať aj dostatok kvalitných a objektívnych informácií k tomu aby sa človek vedel zorientovať v problematike a sám si vybrať čo mu najviac vyhovuje či už z hľadiska jeho vlastnej fyziológie, momentálneho stavu organizmu a jeho potrieb, prípadne jeho etických nastavení a štandardov. Každý človek ma svoje individuálne potreby a nastavenia a v tom duchu treba pristupovať aj výžive. Nie je našim záujmom iba čokoľvek predať bez čo najväčšieho úžitku pre zákazníka.

Produkty ktoré ponúkame aj skutočne poznáme, sami ich máme odskúšané a sme s nimi absolútne stotožnení

Keď prídete na e-shope so stovkami alebo tisíckami produktov, asi je každému jasné že nejaká priama skúsenosť predávajúceho minimálne s absolútnou väčšinou sortimentu je čistá utópia. Žiaľ element osobnej skúsenosti a stotožnenia sa s tým čo predávam a následného zdieľania tejto skúsenosti s ďalšími ľuďmi sa takmer úplne vytratil a motivácie prevádzkovania e-shopu sú úplne iné (asi všetci vieme aké). Samozrejme česť výnimkám! My sme všetky produkty osobne odskúšali, pravidelne alebo príležitostne ich užívame a sme s nimi stotožnení a veríme že to je pridaná hodnota aj pre zákazníka.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie