zmes minerálov a vitamínu ZMA prášok 200g

 • efektívna a overená kombinácia horčíka, zinku a vitamínu B6
 • viazané v organickej chelátovej väzbe
 • 100% čistá prášková forma bez akýchkoľvek pridaných chemických látok
 • podporuje rast svalovej hmoty
 • podporuje regeneráciu
 • podporuje kvalitu spánku
 • podporuje imunitu
Skladom
Kód: 20170140
Značka: NutriWorks
€18,90 €15,75 bez DPH
Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 200 g
Forma: prášok

ZMA – Instantná zmes organicky viazaných minerálov (chelátová väzba) a vitamínu B6

Jedná sa o desaťročiami overenú efektívne fungujúcu zmes horčíku a zinku v organickej forme s pridaným vitamínom B6. Zistilo sa, že táto kombinácia efektívne napomáha tvorbe testosterónu, čím pozitívne vlýva na budovanie svalovej hmoty, zlepšenie výkonnosti a regenerácie.. Okrem toho má výrazné pozitívne účinky na podporu imunity a činnosti nervového systému, kvalitu spánku a mnohé ďalšie metabolické procesy. Všetky jeho zložky sú pre organizmus veľmi dôležité a často bývajú nedostatkové, čiže odporúča sa ich suplementácia.

Minerál Horčík sa podieľa na vyrovnávaní hladiny elektrolitov, správnom fungovaní nervového systému a svalov, syntéze bielkovín a aj pri udržovaní zdravého stavu kostí a zubov.

Minerál Zinok hrá významnú úlohu v právnom fungovaní imunitného systému, udržovaní dobrého stavu kože, vlasov a nechtov, v metabolizme makroživín a v udržovaní normálnej hladiny testosterónu v krvi. Má tiež pozitívny vplyv na zrak, nervový systém, udržiavaní kognitívnych funkcií a chráni bunky pred oxidatívnym stresom.

Vitamín B6 sa podieľa na tvorbe červených krviniek, na správnom metabolizme bielkovín a glykogénu a správnej funkcií imunitného systému.

Výskumy taktiež preukazujú pozitívny vplyv ZMA na ideálne trvanie a priebeh REM fázy spánku (rapid eye movement), čo má zásadný vplyv na celkovú kvalitu spánku a regeneráciu.

 

Výživové hodnoty zmes ZMA:

Počet dávok v balení: 117 x 1,7 g v dávke 1,7 g
Horčík 250 mg (66,7 %)*
Zinok 12,5 mg (125 %)*
Vitamín B6 3 mg (214 %)*

*% Referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok

 

Zloženie:
horečnaté soli kyseliny citrónovej (citrát horečnatý), glukonan zinočnatý, pyridoxin-hydrochlorid (vitamín B6)

Dávkovanie:
Užívajte 1,7g (cca 2 odmerky) denne, najlepšie večer pred spaním. Prášok zmiešajte s tekutinou, smoothie, alebo pridajte do studeného jedla.

Upozornenie:
Nie je vhodné pre deti, mladistvých, tehotné a kojace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v chladnom a suchom mieste.

Mladá, úspešná a veľmi dynamická. Tak môžeme charakterizovať NutriWorks, fínsku značku z krajiny tisícich jazier. Celkový koncept značky, ktorá bola založená v roku 2009 v Helsinkách, vychádza z moderného a etického prístupu k športovej výžive, a to ako v súvislosti s najnovšími trendmi, tak so zdravým životným štýlom. Projekt značky vznikol tiež v reakcií na silnejúci tzv. mainstreamový trend lacnej športovej výživy veľmi nízkej kvality.

NutriWorks tak predstavuje profesionálny koncept športovej výživy určený predovšetkým pre športové kluby, výživových poradcov a špecializovaných predajcov. Všetky produkty sú vyrábané vo Fínsku a Švédsku v súlade s najvyššími normami kvality. Hlavnou filozofiou značky je maximálna možná kvalita, funkčnosť, jednoduchosť a prijateľná cena.

 

Od značky NutriWorks vyberáme:

Voľne aminokyseliny:

 • všetky esenciálne aminokyseliny EAA
 • esenciálna aminokyselina L-lyzín
 • podmienečne esenciálna aminokyselina L-Glycín
 • funkčná aminokyselina Taurín + vitamín B6

Vitamíny a minerály:

 • ZMA - kombinácia horčík, zinok a vitamín B6