aminokyselina TAURÍN + vitamín B6 300g

 • čistá forma aminokyselina Taurín a vitamín B6, instantná zmes
 • podpora silového aj aeróbneho výkonu
 • podpora rýchlej regenerácie
 • podpora správnej funkcie nervového systému
 • vysoká čistota a kvalita
 • bez pridaných umelých látok
Skladom
Kód: 20170130
Značka: NutriWorks
€14,90 €12,42 bez DPH
Kategória: Voľné aminokyseliny
Hmotnosť: 0.3 kg
Balenie: 300 g
Forma: prášok

Charakteristika a vlastnosti Taurínu + B6

Aminokyselina Taurín má názov odvodený z latinského slova Taurus, ktoré znamená v preklade býk. Taurín je sírna aminokyselina s unikátnym ergogenným účinkom, preto je taktiež jednou z hlavných zložiek energy drinkov. Hlavnou funkciou aminokyseliny Taurín v organizme je podpora fyzickej funkčnosti svalovej hmoty, a to hlavne prostredníctvom tlmenia silnej oxidačnej záťaže, ktorá vzniká vďaka nadmernej fyzickej námahe a preťaženiu organizmu. Telo si Taurín dokáže vytvoriť samé, ale proces jeho tvorby je pomerne náročný a spomaľuje sa vplyvom únavy a stresu. Preto má suplementácia svoj nezastupiteľný význam.

Synergická kombinácia aminokyselina Taurínu + B6 je garanciou maximálnej využiteľnosti a efektivity. Vitamín B6 je úplne esenciálnym, teda nevyhnutným faktorom pre metabolizmus a využiteľnosť vybraných aminokyselín, vrátane Taurínu.

 

Výživové hodnoty Taurín + B6

Počet dávok v balení: 300 x 1 g v dávke 1 g (% RHP*)
Taurín 1 g
Vitamín B6 1,4 mg (100 %)

*RHP – Referenčná hodnota príjmu vitamínov a minerálnych látok.

 

Zloženie:
Taurín, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, pyridoxín-hydrochlorid (vitamín B6)

Dávkovanie:
Užívajte 1g prášku (cca 2 zarovnané odmerky) denne. Prášok zmiešajte s tekutinou alebo smoothie.

Upozornenie:
Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nie je náhrada pestrej stravy. Neprekračujte doporučenú dávku. Skladujte v suchu, chlade, mimo dosahu detí.

Mladá, úspešná a veľmi dynamická. Tak môžeme charakterizovať NutriWorks, fínsku značku z krajiny tisícich jazier. Celkový koncept značky, ktorá bola založená v roku 2009 v Helsinkách, vychádza z moderného a etického prístupu k športovej výžive, a to ako v súvislosti s najnovšími trendmi, tak so zdravým životným štýlom. Projekt značky vznikol tiež v reakcií na silnejúci tzv. mainstreamový trend lacnej športovej výživy veľmi nízkej kvality.

NutriWorks tak predstavuje profesionálny koncept športovej výživy určený predovšetkým pre športové kluby, výživových poradcov a špecializovaných predajcov. Všetky produkty sú vyrábané vo Fínsku a Švédsku v súlade s najvyššími normami kvality. Hlavnou filozofiou značky je maximálna možná kvalita, funkčnosť, jednoduchosť a prijateľná cena.

 

Od značky NutriWorks vyberáme:

Voľne aminokyseliny:

 • všetky esenciálne aminokyseliny EAA
 • esenciálna aminokyselina L-lyzín
 • podmienečne esenciálna aminokyselina L-Glycín
 • funkčná aminokyselina Taurín + vitamín B6

Vitamíny a minerály:

 • ZMA - kombinácia horčík, zinok a vitamín B6