aminokyselina L-GLYCÍN 200g

 • 100% čistá aminokyselina L-Glycín, voľna forma
 • vyrobené výlučne fermentačnou metódou zaručujúcou čistotu a oveľa lepšiu využiteľnosť
 • podporuje proteosyntézu a tvorbu telesných tkanív
 • podporuje regeneráciu črevnej sliznice, čím výrazne pozitívne vplýva na imunitu
 • podporuje bunkovú tvorbu energie ATP
 • podporuje činnosť nervovej sústavy a kľudný spánok
 • vysoká čistota a kvalita
 • bez pridaných umelých látok
Skladom
Kód: 20170110
Značka: NutriWorks
€13,50 €11,25 bez DPH
Kategória: Voľné aminokyseliny
Hmotnosť: 0.2 kg
Balenie: 200 g
Forma: prášok

Voľná forma aminokyseliny L-Glycín získaná fermentačnou metódou.

Charakteristika a vlastnosti L-Glycínu

Aminokyselina L-Glycín je bez zveličovania nazývaná aminokyselinou 21. storočia. O tom, ako je L-Glycín pre náš organizmus dôležitý hovorí už fakt, že je po L-Glutamíne druhou najviac zastúpenou aminokyselinou v ľudskom organizme a hrá dôležitú úlohu v podstate v akejkoľvek časti ľudského tela. Napriek tomu, že sa jedná o podmienečne esenciálnu aminokyselinu, je príjem L-Glycínu v rámci suplementácie najmä u športovcov veľmi zásadný.

L-Glycín = (Regenerácia x 1000)²

V našom tele je aminokyselina L-Glycín nevyhnutná v takzvanom procese proteosyntézy, čo je proces tvorby a obnovy svalovej hmoty, kolagénu a väzivových štruktúr. Okrem toho sa L-Glycín spolu s L-Arginínom a L-Metionínom podieľa na prirodzenej tvorbe kreatínu v svalových bunkách, ten je následne využívaný pre obnovu bunkovej energie ATP.

Aminokyselina L-Glycín sa ďalej spolu s L-Glutamínom významne podieľa na obnove črevnej sliznice. L-Glycín tiež slúži ako základ k prirodzenej tvorbe najdôležitejšieho antioxidantu v ľudskom tele, Glutathionu a podieľa sa na regulácií metabolickej syntézy látok, ktoré využíva mozog a nervová sústava, vďaka čomu je využívaný aj na podporu kľudného a kvalitného spánku.

 

Výživové hodnoty L-Glycín:

Počet dávok v balení: 40 x 5 g v dávke 5 g
L-Glycín 5 g

 

Zloženie:
L-Glycín 100% (zdroj aminokyseliny fermentácia)

Dávkovanie:
Rozmiešajte 5 g prášku (približne 1 odmerka) denne s vodou, smoothie alebo ho primiešajte do jedla. Aminokyselina L-Glycín sa užíva večer pred spaním.

Upozornenie:
Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte doporučenú dávku. Skladujte v suchu, chlade a mimo dosahu detí.

Mladá, úspešná a veľmi dynamická. Tak môžeme charakterizovať NutriWorks, fínsku značku z krajiny tisícich jazier. Celkový koncept značky, ktorá bola založená v roku 2009 v Helsinkách, vychádza z moderného a etického prístupu k športovej výžive, a to ako v súvislosti s najnovšími trendmi, tak so zdravým životným štýlom. Projekt značky vznikol tiež v reakcií na silnejúci tzv. mainstreamový trend lacnej športovej výživy veľmi nízkej kvality.

NutriWorks tak predstavuje profesionálny koncept športovej výživy určený predovšetkým pre športové kluby, výživových poradcov a špecializovaných predajcov. Všetky produkty sú vyrábané vo Fínsku a Švédsku v súlade s najvyššími normami kvality. Hlavnou filozofiou značky je maximálna možná kvalita, funkčnosť, jednoduchosť a prijateľná cena.

 

Od značky NutriWorks vyberáme:

Voľne aminokyseliny:

 • všetky esenciálne aminokyseliny EAA
 • esenciálna aminokyselina L-lyzín
 • podmienečne esenciálna aminokyselina L-Glycín
 • funkčná aminokyselina Taurín + vitamín B6

Vitamíny a minerály:

 • ZMA - kombinácia horčík, zinok a vitamín B6