LIPOZOMÁLNY VITAMÍN D3 + K2 30 kaps.

  • patentovaná lipozomálna technológia LipoCellTech zaručuje najvyššiu možnú vstrebateľnosť a využiteľnosť
  • prášková forma, ktorá je stabilnejšia a ľahšie sa užíva
  • neobsahuje žiadne pridané umelé chemické látky ako pri tekutých formách
  • dôležité pre dobrý stav kostí a zubov
  • podporuje kardiovaskulárny systém a pomáhá udržiavať cievy v dobrej kondícií
  • podporuje imunitný systém

 

 

Skladom
Kód: 20170020
Značka: NaturLabs
€24,30 €20,25 bez DPH
Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 30 kapsúl

Perfektný zdroj synergicky pôsobiacích vitamínov D3 a K2 v lipozomálnej forme s vysokou biologickou dostupnosťou. Vitamíny D3 a K2 sú dôležité najmä pre zdravie kostí a zubov, samotný vitamín D je naviac dôležitý pre správne fungujúci imunitný systém.

O VITAMÍNOCH D3 + K2

Vitamín D patrí medzi dôležité vitamíny rozpustné v tukoch. V slnečných dňoch si ho naše telo dokáže vytvoriť dostatočné množstvo samé pokiaľ sme nejaký čas na slnku, ale v zimnom období môže byť saturácia organizmu vitamínom D problematická. A to sa môže stať zdrojom mnohých zdravotných komplikácií.
Prečo práve vitamín D3? Existuje niekoľko typov vitamínu D. Biologicky najúčinnejšie sú vitamíny D2 a vitamín D3 (cholekalciferol). Vitamín D3 sa nachádza v potravinách živočíšneho pôvodu, zatiaľ čo vitamín D2 sa nachádza v rastlinných zdrojoch. Mnohé výskumy potvrdili, že vitamín D3 je približne o tretinu účinnejší ako vitamín D2.

Vitamín D3 si telo dokáže samé syntetizovať v koži pri vystaveniu UVB žiareniu. Tento proces si dokážeme regulovať sami. Teda nehrozí, že by sa organizmus predávkoval pri dlhšom pobyte na slnku. K vytvoreniu potrebnej dennej dávky vitamínu D v koži sa odporúča pobyt na slnku v rozmedzí 15–30 minút. Vplyvom súčasného životného štýlu má však väčšina populácie vitamínu D značný nedostatok.
Vitamín K patrí rovnako medzi vitamíny rozpustné v tukoch. Vitamín K2 má zásadný význam napríklad pre zdravie kostí a správnu funkciu kardiovaskulárneho systému. Pôsobí ako ochranný a preventívny faktor pre dobrú kondíciu nášho tela až do neskorého veku. Vitamínu K2 máme v dnešnej strave väčšinou nedostatok.
Prečo kombinovať vitamín D3 s vitamínom K2?
Vitamín D reguluje ukladanie vápniku do kostí. K tomu aby tento proces správne fungoval je však potrebný ešte jeden vitamín, a to práve K2. Pokiaľ budeme prijímať dostatok D3, ale málo K2, hrozí zvýšené ukladanie vápníku v mäkkých tkanivách a cievach, kde ho ukládať nechceme (kalcifikácia) a naopak hrozí nedostatočné ukladánie vápniku v kostiach, a tým i vyššie riziko vzniku osteoporózy. Preto hovoríme, že obidva vitamíny pôsobia synergicky a spoločne vytvárajú ideálnu kombináciu.

HLAVNÉ PRIAZNIVÉ ÚČINKY VITAMÍNU D
Prispieva k normálnej funkcií imunitného systému
Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí
Prispieva k udržaniu normálnej činnosti svalov
Prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov
Podieľa sa na procese delenia buniek
Prispieva k normálnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu a podporuje udržiavanie normálnej hladiny vápníku v krvi


HLAVNÉ PRIAZNIVÉ ÚČINKY VITAMÍNU K
prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi
prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí

PREČO LIPOZOMÁLNY VITAMÍN D3 + K2?

Väčšina bežných vitamínových a minerálnych doplnkov stravy v prášku či vo forme tabliet nie je naším telom ideálne absorbovaná. Ešte počas transportu sú v tráviacom trakte suplementy rozkladané tráviacimi enzýmami a žalúdočnými šťavami. A tak sa na miesto určenia dostane iba určitá časť účinnej látky.
Lipozomálna forma vitamínu D prináša revolúciu vo vstrebatelnosti!
Prečo? Lipozomálny obal tento proces eliminuje a chráni účinnú látku. Lipozómy sú molekuly, ktorých vonkajší obal je tvorený pre telo prirodzenými a zdravými tukmi (prírodnými fosfolipidami), ktoré obalujú vitamín D a vitamín K. V priebehu vstrebávania z čreva tento tukový obal poskytuje vitamínom ochranný kryt. Lipozomálny vačok je prirodzeným spôsobom absorbovaný cez črevnú stenu do krvného riečišťa a s ním i neporušená molekula vitamínov ukrytá vnútri, ktorá je potom z krvi ľahko vstrebaná priamo do buniek.


VÝHODY LIPOZOMÁLNEJ FORMY VITAMÍNOV

Lepší transport vitamínov na miesto určenia – cez črevnú stenu do krvného riečišťa a odtiaľ ľahké vstrebanie priamo do buniek
Perfektná biologická dostupnosť – využiteľnosť vitamínov pre organizsmus
Lipozomálna vrstva vitamíny chráni proti poškodeniu v tráviacom trakte
Bez pachutí, dlhá trvanlivosť a čistota (bez additív) – to všetko vďaka sypkej forme
O čo sa jedná?
Čistý Vitamín D3 je spoločne s vitamínom K2 do buniek transportovaný prostrednictvom patentovanej lipozomálnej štruktúry prírodných fosfolipidov, ktorá zaisťuje najvyššiu známu biodostupnosť vitamínov v ľudskom organizme.
Lipozomálna forma zvyšuje vstrebatelnosť účinnej látky až o dvadsaťnásobok a umožňuje bunkovú absorpciu viac ako 90 %. Okrem toho lipozomálna forma vitamínov prináša vášmu telu mnohé benefity doložené množstvom klinických štúdií.

UNIKÁTNA TECHNOLÓGIA NA MOLEKULÁRNEJ ÚROVNI

Lipozomálne formy vitamínov a minerálov sú v medicíne s úspechom využívané už dlhší čas za účelom zvýšenia absorpcie aktívnych látok do organizmu.
Lipozomálne vitamíny od NaturLabs využívajú 100% prírodnú technológiu LipoCellTech, ktorá zaisťuje ich dokonalú vstrebatelnosť. Tak môžete konečne pocítiť skutočný efekt suplementácie.
Konkrétne to funguje tak, že molekula vitamínu je počas spracovania obalená fosfolipidovou vrstvou. Tá je veľmi podobná našim bunkám (bunkovú mebránu tvoria tiež fosfolipidy), preto ju bunky jednoduchšie prijmú a obsah ľahko preniká dovnútra. Vrstva fosfolipidov jednak chrání aktívnu látku pri priechode tráviacim traktom, aby nedošlo k jej předčasnej degradácií. Zároveň tiež umožňuje hladký transport aktívnej látky priamo do buniek.
Taká lipozomálna štruktúra je telu vlastná a po doručení aktívnej látky do bunky sa samotné fosfolipidy stanú výživou pre bunkovú stenu, kde pomáhajú k regeneráci buniek a tkanív.


PREČO UPREDNOSTNIŤ SYPKÉ LIPOZOMÁLNE VITAMÍNY V KAPSULIACH?

Lipozomálne doplnky stravy sa vyrábajú v sypkej a tekutej forme. Aké sú výhody kapsúl naplnených práškom oproti rozšířenej tekutej forme?
Kapsule s práškom sú jednoducho prenosné, vhodné na cestovanie a pohodlné na užívanie.
Sypká forma našich vitamínov je iba čistým práškom bez akýchkoľvek aditív. Samozrejme teda neobsahuje žiadne plnidlá, konzervanty či neaktívne látky.
Oproti tekutým formám, ktorých nevábna chuť je často maskovaná dochucovadlami, má prášok v prírodnej kapsuli úplne neutrálnu chuť.
Prášok balený v kapsuli vydrží omnoho dlhšie. Na rozdiel od tekutých suplementov, ktoré je potrebné po otvorení rýchlo spotrebovať, prášková forma má dlhšiu trvanlivosť a je viac stabilná.

 

Výživové hodnoty:

Počet dávok v balení: 30 x 1 kapsula zloženie v 1 kapsule
LipoCellTech™ Lipozomálna patentovaná zmes 190 mg
Magnézium citrát 60 mg (15 %)*
Vitamín K2 (MK-7™) 80 μg (106 %)*
Vitamín D3 (cholekalciferol) 24 μg (480 %)*

 *% Referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok 

 

Spôsob užívania:
Prevencia - 2 kapsule užívať jeden krát za týždeň spolu s jedlom, zapiť vodou.
Pri stavoch nedostatku 1 kapsula denne spolu s jedlom, zapiť vodou.

Zloženie:
LipoCellTech™ Lipozomálna patentovaná zmes: fosfolipidy kyseliny palmitoolejové, získanej zo slnečnice (non-GMO), magnézium citrát, vitamín K2 (MK-7™), vitamín D3 (cholekalciferol), veganská kapsula z hydroxypropylmethylcelulózy.

Upozornenie:
Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste mimo dosah detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a kojacim ženám.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma NaturLabs je česká značka, ktorá hľadá inšpiráciu v daroch prírody a zároveň v najnovších odborných poznatkoch z oblasti biochémie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie