100% GRASS FED WHEY 900g - natural Milk

  • príchuť Natural Milk
  • 100% originál CARBERY GRASS-FED = izolát srvátkovej bielkoviny v kvalite grass-fed 300+
  • vysoký obsah esenciálnych aminokyselín EAA + BCAA
  • program ORIGIN GREEN = auditovaná produkcia od mlieka až po finálnu surovinu
  • udržateľné a ekologické poľnohospodárstvo = produkcia s minimálnou uhlíkovou stopou
  • podpora etickej a lokálnej produkcie mlieka = poctivé mlieko z tradičných rodinných fariem v Írsku
  • bez obsahu pre telo a prírodu neprirodzených umelých prísad
  • neobsahuje GMO, rBGH (rBST)
  • 100% recyklovateľný obal
Skladom
Kód: 20160031
Značka: MyoTec
€29,50 €24,58 bez DPH
Kategória: Živočíšne proteíny
Hmotnosť: 0.9 kg
Príchuť: natural (bez príchute)
Typ bielkoviny: srvátka
Spracovanie bielkoviny: izolát
Obsah problematických látok: kazeín NIE, laktóza < 2%

Grass-Fed 300+ to je SKUTOČNÉ MLIEKO!

Čo znamená pojem Grass-Fed 300+? Stále väčšia časť verejnosti si uvedomuje, že farmárske mlieko od zvierat chovaných na pastve a kŕmených trávou je nielen svojou chuťou, ale hlavne svojou kvalitou na úplne inej úrovni ako tzv. priemyselné mlieko z intenzívnych veľkochovov, kde je základným krmivom kukuričná siláž, kŕmne premixy, aditíva a priemyselné kŕmne zmesy. Stačí iba ochutnať naturálnu formu proteínu z uvedených dvoch zdrojov a výrazný rozdiel v chuti je neprehliadnuteľný. Z tohto dôvodu maskujú výrobcovia niektorých mass-marketingových značiek túto pachuť a presladzujú svoje produkty umelými sladidlami (sukralóza, aspartám atď.)

Úplnú špičku v kategórií kvalitného farmárskeho mlieka predstavuje Grass-Fed 300+, teda mlieko od kráv, ktoré sú trvalo na pastve viac ako 300 dní v roku a po zvyšok roka sú kŕmené senom, alebo fermentovanou trávou. Toto číslo sa dá v Európe dosiahnuť iba v Írsku, nikde inde. Ďalším takým miestom v celosvetovom merítku je napr. Nový Zéland. Práve tieto dva zdroje patria k absolútnej špičke a práve z tohto dôvodu je všetko v Írsku tak dôkladne dodržované a certifikované v programe Origin Green.
Výzkum írskej národnej agentúry Teagasc (Agriculture and Food Development Authority) pre výzkum poľnohospodárstva a potravín tiež prekázal, že viac ako 90% kravskej stravy v programu Origin Green pochádza z trávy = Grass-Fed 300+ !

Pre porovnanie, ďalší špičkový produkt I love BIO protein je tiež vyrobený zo SKUTOČNÉHO MLIEKA a napriek tomu že ponúka najvyššiu alpskú kvalitu, nie je tu možná certifikácia Grass-Fed 300+. Dôvodom je fakt, že v Rakúsku je vďaka podnebiu maximálna možná dľžka pastvy 7-8 mesiacov, teda cca 210 – 240 dní, následne sú kravy opäť ustajnené a kŕmené senom. Avšak stále sa jedná o ďalší produkt špičkovej kvality a čistoty.

UPOZORNENIE: V kategórii grass-fed dochádza u športovej výživy k častému zneužívaniu tohto pojmu a sú ponúkané produkty, ktoré uvedené parametre ani zďaleka nesplňujú!!! Obozretnosť je potrebná hlavne v kategórii tzv. Multi level marketing a mass-marketingových značiek.

100% Grass-Fed Whey = program Origin Green a MINIMÁLNA UHLÍKOVÁ STOPA

Program Origin Green chráni a podporuje lokálnych producentov (tradičné rodinné farmy), stavia na najvyššej možnej kvalite a prírodných bohatstvách Írska. Vďaka priemernej veľkosti stáda 70 kráv, nízkej hustote pastevného chovu (tradičné a dlhoveké lokálne plemená) a vďaka priemerným výnosom mlieka zamereným na kvalitu, má Írsko závideniahodnú povesť v oblasti starostlivosti o zvieratá a životné prostredie.
Výsledkom tohto jedinečného programu je najnižšia uhlíková stopa pre produkciu mlieka v EU. Írsko je taktiež jedinou krajinou na svete, ktorá pravidelne audituje a meria uhlíkovú stopu každej mliečnej farme v rámci programu Origin Green a to každých 18 mesiacov!

 

Výživové hodnoty:

Počet dávok v balení: 30 x 30 g 100 g v dávke 30 g
Energetická hodnota 1525 kJ/ 364 kcal 305 kJ / 68,8 kcal
Tuky <1 g <0,3 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny <0,5 g <0,1 g
Sacharidy <1 g 0 g
Z toho cukry <0,1 g 0 g
Bielkoviny 87 g 26,1 g
Soľ 0,38 g 0,11 g
Typický profil minerálov: na 100 g (% RHP*) na 30 g (% RHP*)
Fosfor 250 mg (35,7 %) 75 mg (11 %)
Draslík 300 mg (15 %) 90 mg (5 %)
Vápnik 500 mg (62,5 %)  150 mg (20 %)
Horčík 60 mg (16 %) 18 mg (5 %)

* RHP – referenčná hodnota príjmu vitamínov a minerálnych látok

 

Typické spektrum aminokyselín na 100 g bielkoviny
L-Leucín * 11,17 g
L-Isoleucín * 8,21 g
L-Valín * 7,49 g
Alanín 5,94 g
Arginín 2,14 g
Kyselina Asparagová 11,99 g
Cysteín 2,68 g
Kyselina Glutamová 20,48 g
Glycín 1,71 g
Histidín * 1,74 g
Lyzín * 11,03 g
Metionín * 2,43 g
Fenylalanín * 3,17 g
Prolín 6,83 g
Serín 5,61 g
Treonín * 8 g
Tryptofan * 1,81 g
Tyrosín 3,02 g

*EAA – esenciálne aminokyseliny

 

Zloženie Natural Milk: Carbery grass-fed srvátkový proteinový izolát (mikrofiltrácia), slnečnicový lecitín (0,38 %).

Dávkovanie: Zmiešajte 30 g (1 odmerku) s 200 ml studenej vody alebo mlieka v mixéri alebo šejkri, miešajte 30 sekúnd. Dávkujte 2-3 porcie denne, medzi jedlom, v závislosti na dennej potrebe bielkovín.

Upozornenie: Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu, pri teplote do 25°C, mimo dosah detí a slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom! Výrobca neručí za škody spôsobené nevhodným použitím alebo skladovaním.

Nabite sa pozitívnou energiou! MyoTec je športová výživa vyrobená z čistých a kvalitných surovín, to všetko s nulovým obsahom umelých sladidiel a minimalizovaným obsahom balastních aditív. So značkou MyoTec viete úplne presne, čo do svojho tela dostávate. Čo je vzhľadom k maximálnej fyzickej výkonnosti a zdraviu dôležitejšie?

Celý projekt vznikol ako prvý svojho druhu v roku 2011 a to v nadväznosti na najnovšie trendy a požiadavky v oblasti zdravého životného štýlu a aktívnej fyzickej výkonnosti (cross-funkčný tréning, body weight training, fitness, bojové športy a iné). Značka MyoTec je 100% v českých rukách a dôrazne sa dištancuje od obvyklých marketingových trikov a predaja lacných surovín druhej akosti. Všetky produkty sú bez GMO a bez rBGH / rBST.