100% GRASS FED WHEY 900g - čokoláda

  • čokoládová príchuť
  • 100% originál CARBERY GRASS-FED = izolát srvátkovej bielkoviny v kvalite grass-fed 300+
  • vysoký obsah esenciálnych aminokyselín EAA + BCAA
  • program ORIGIN GREEN = auditovaná produkcia od mlieka až po finálnu surovinu
  • udržateľné a ekologické poľnohospodárstvo = produkcia s minimálnou uhlíkovou stopou
  • podpora etickej a lokálnej produkcie mlieka = poctivé mlieko z tradičných rodinných fariem v Írsku
  • bez obsahu pre telo a prírodu neprirodzených umelých prísad
  • neobsahuje GMO, rBGH (rBST)
  • 100% recyklovateľný obal
Skladom
Kód: 20160032
Značka: MyoTec
€29,50 €24,58 bez DPH
Kategória: Živočíšne proteíny
Hmotnosť: 0.9 kg
Príchuť: čokoláda
Typ bielkoviny: srvátka
Spracovanie bielkoviny: izolát
Obsah problematických látok: kazeín NIE, laktóza < 2%

Grass-Fed 300+ to je SKUTOČNÉ MLIEKO!

Čo znamená pojem Grass-Fed 300+? Stále väčšia časť verejnosti si uvedomuje, že farmárske mlieko od zvierat chovaných na pastve a kŕmených trávou je nielen svojou chuťou, ale hlavne svojou kvalitou na úplne inej úrovni ako tzv. priemyselné mlieko z intenzívnych veľkochovov, kde je základným krmivom kukuričná siláž, kŕmne premixy, aditíva a priemyselné kŕmne zmesy. Stačí iba ochutnať naturálnu formu proteínu z uvedených dvoch zdrojov a výrazný rozdiel v chuti je neprehliadnuteľný. Z tohto dôvodu maskujú výrobcovia niektorých mass-marketingových značiek túto pachuť a presladzujú svoje produkty umelými sladidlami (sukralóza, aspartám atď.)

Úplnú špičku v kategórií kvalitného farmárskeho mlieka predstavuje Grass-Fed 300+, teda mlieko od kráv, ktoré sú trvalo na pastve viac ako 300 dní v roku a po zvyšok roka sú kŕmené senom, alebo fermentovanou trávou. Toto číslo sa dá v Európe dosiahnuť iba v Írsku, nikde inde. Ďalším takým miestom v celosvetovom merítku je napr. Nový Zéland. Práve tieto dva zdroje patria k absolútnej špičke a práve z tohto dôvodu je všetko v Írsku tak dôkladne dodržované a certifikované v programe Origin Green.
Výzkum írskej národnej agentúry Teagasc (Agriculture and Food Development Authority) pre výzkum poľnohospodárstva a potravín tiež prekázal, že viac ako 90% kravskej stravy v programu Origin Green pochádza z trávy = Grass-Fed 300+ !

Pre porovnanie, ďalší špičkový produkt I love BIO protein je tiež vyrobený zo SKUTOČNÉHO MLIEKA a napriek tomu že ponúka najvyššiu alpskú kvalitu, nie je tu možná certifikácia Grass-Fed 300+. Dôvodom je fakt, že v Rakúsku je vďaka podnebiu maximálna možná dľžka pastvy 7-8 mesiacov, teda cca 210 – 240 dní, následne sú kravy opäť ustajnené a kŕmené senom. Avšak stále sa jedná o ďalší produkt špičkovej kvality a čistoty.

UPOZORNENIE: V kategórii grass-fed dochádza u športovej výživy k častému zneužívaniu tohto pojmu a sú ponúkané produkty, ktoré uvedené parametre ani zďaleka nesplňujú!!! Obozretnosť je potrebná hlavne v kategórii tzv. Multi level marketing a mass-marketingových značiek.

100% Grass-Fed Whey = program Origin Green a MINIMÁLNA UHLÍKOVÁ STOPA

Program Origin Green chráni a podporuje lokálnych producentov (tradičné rodinné farmy), stavia na najvyššej možnej kvalite a prírodných bohatstvách Írska. Vďaka priemernej veľkosti stáda 70 kráv, nízkej hustote pastevného chovu (tradičné a dlhoveké lokálne plemená) a vďaka priemerným výnosom mlieka zamereným na kvalitu, má Írsko závideniahodnú povesť v oblasti starostlivosti o zvieratá a životné prostredie.
Výsledkom tohto jedinečného programu je najnižšia uhlíková stopa pre produkciu mlieka v EU. Írsko je taktiež jedinou krajinou na svete, ktorá pravidelne audituje a meria uhlíkovú stopu každej mliečnej farme v rámci programu Origin Green a to každých 18 mesiacov!

Prečo stévia a glykozidy steviolu? Pretože sa jedná o prirodzenú formu sladidla a to ako pre životné prostredie, tak pre ľudské telo.

Je to tak jednoduché: glykosidy sa prirodzene vyskytujú v prírodnom prostredí, najmä v rastlinách sú naturálnym (nekalorickým) derivátom sacharidov v tele rastliny. Glykozidy steviolu je naturálny glykosid extrahovaný zo stévie, ktorý má vysokú sladivosť. Glykozidy steviolu je odbúravaný a štiepený enzýmom glykosidázou = princíp toho, co je prírode známe, teda „zámok a kľúč“.

V prípadě umelých sladidiel je tomu inak, napr. sukralóza sa v prírodnom prostredí prirodzene nevyskytuje (umelá/syntetická forma), preto sme si toto umelé sladidlo nezvolili. Sukralóza je syntetický produkt, ktorý sa vyrába tzv. chlórovaním sacharózy (stolný repný cukor). Výsledkom tohto syntetického procesu je superodolná zlúčenina troch atómov chlóru a sacharózy, ktorá je pre naše telo a životné prostredie neprirodzená a ťažko spracovatelná.

Výživové hodnoty:

Počet dávok v balení: 30 x 30 g 100 g v dávke 30 g
Energetická hodnota 1462 kJ/ 344 kcal 305 kJ / 68,8 kcal
Tuky <1 g <0,3 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny <0,5 g <0,1 g
Sacharidy 1,3 g 0 g
Z toho cukry <0,1 g 0 g
Bielkoviny 82,5 g 24,7 g
Soľ 0,38 g 0,11 g
Typický profil minerálov: na 100 g (% RHP*) na 30 g (% RHP*)
Fosfor 250 mg (35,7 %) 75 mg (11 %)
Draslík 300 mg (15 %) 90 mg (5 %)
Vápnik 500 mg (62,5 %)  150 mg (20 %)
Horčík 60 mg (16 %) 18 mg (5 %)

* RHP – referenčná hodnota príjmu vitamínov a minerálnych látok

 

Typické spektrum aminokyselín na 100 g bielkoviny
L-Leucín * 11,17 g
L-Isoleucín * 8,21 g
L-Valín * 7,49 g
Alanín 5,94 g
Arginín 2,14 g
Kyselina Asparagová 11,99 g
Cysteín 2,68 g
Kyselina Glutamová 20,48 g
Glycín 1,71 g
Histidín * 1,74 g
Lyzín * 11,03 g
Metionín * 2,43 g
Fenylalanín * 3,17 g
Prolín 6,83 g
Serín 5,61 g
Treonín * 8 g
Tryptofan * 1,81 g
Tyrosín 3,02 g

*EAA – esenciálne aminokyseliny

 

Zloženie čokoládová príchuť: Carbery grass-fed srvátkový proteinový izolát (mikrofiltrácia), nízkotučný kakaový prášok, aróma, sladidlo glykozidy steviolu, slnečnicový lecitín (0,38 %).

Dávkovanie: Zmiešajte 30 g (1 odmerku) s 200 ml studenej vody alebo mlieka v mixéri alebo šejkri, miešajte 30 sekúnd. Dávkujte 2-3 porcie denne, medzi jedlom, v závislosti na dennej potrebe bielkovín.

Upozornenie: Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu, pri teplote do 25°C, mimo dosah detí a slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom! Výrobca neručí za škody spôsobené nevhodným použitím alebo skladovaním.

Nabite sa pozitívnou energiou! MyoTec je športová výživa vyrobená z čistých a kvalitných surovín, to všetko s nulovým obsahom umelých sladidiel a minimalizovaným obsahom balastních aditív. So značkou MyoTec viete úplne presne, čo do svojho tela dostávate. Čo je vzhľadom k maximálnej fyzickej výkonnosti a zdraviu dôležitejšie?

Celý projekt vznikol ako prvý svojho druhu v roku 2011 a to v nadväznosti na najnovšie trendy a požiadavky v oblasti zdravého životného štýlu a aktívnej fyzickej výkonnosti (cross-funkčný tréning, body weight training, fitness, bojové športy a iné). Značka MyoTec je 100% v českých rukách a dôrazne sa dištancuje od obvyklých marketingových trikov a predaja lacných surovín druhej akosti. Všetky produkty sú bez GMO a bez rBGH / rBST.