viaczložkový proteín I LOVE BIO PROTEIN 1400g - natural

 • natural viaczložkový proteín, bez príchute
 • BIO srvátkový koncentrát + BIO natívny mliečny proteínový koncentrát v pomere 1 : 1
 • Grass fed = z mlieka kráv pasúcich sa na tráve z lokálnych fariem v Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku a Veľkej Británie
 • vysoký obsah esenciálnych aminokyselín EAA a vetvených aminokyselín BCAA
 • 3:2 = optimálny pomer rýchlych a pomalých proteínových frakcií
 • udržateľné a ekologické poľnohospodárstvo, produkcia s minimálnou uhlíkovou stopou
 • maximálna čistota a kvalita vstupnej suroviny aj koncového produktu
 • bez pridaných umelých látok
 • obsahuje kazeín
 • neobsahuje GMO, rBGH / rBST
Skladom
Kód: 20160011
Značka: MyoTec
€48,90 €40,75 bez DPH
Kategória: Živočíšne proteíny
Hmotnosť: 1.4 kg
Príchuť: natural (bez príchute)
Typ bielkoviny: mliečny proteínový koncentrát
Spracovanie bielkoviny: koncentrát
Obsah problematických látok: kazeín ÁNO, laktóza ÁNO
Forma: prášok
Balenie: 1400 g

Instantná proteínová formula obsahujúca špičkové zdroje bielkovín garantovaného pôvodu a čistoty v certifikovanej kvalite BIO. Základ tvorí výberová zmes bielkovín v garantovanom pomere 1:1 (nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát : natívny mliečny proteínový koncentrát). Produkt pochádza z lokálnej rakúskej produkcie s najvyššími štandardami kvality a garanciou jasného pôvodu. Použité je mlieko z biofariem v Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku a Veľkej Británie. Produkt je GMO free, rBGH (rBST) free, bez obsahu umelých sladidiel, syntetických zložiek a balastných aditív.

Základ = bezkonkurenčná smotanová chuť a jasný pôvod v certifikovanej kvalite BIO

I keď sa všetko môže zdať jednoduché, trvalo nám skutočne veľmi dlho, "poskladať" tento produkt podľa našich požiadaviek, čiže z hľadiska kvality, zdrojov a samozrejme čo najlepšej chuti. Pokiaľ je hlavným kritériom kvalita, teda jasný pôvod mlieka (bielkoviny), a takisto spracovanie v súlade s najvyššími štandardami kvality vrátane etických požiadaviek, je ideálnym riešením lokálna európska produkcia. To znamená opak globálnych mliekarenských korporácií s produkčnými linkami na všetkých kontinentoch, ktorých suroviny a produkciu dnes využíva vďaka bezkonkurenčne nízkej cene väčšina značiek. Ich produkty však pochádzajú z veľkochovov, kde sú zvieratá chované v nevyhovujúcich podmienkach a kŕmené nekvalitnou stravou, antibiotikami a ďalšími neprirodzenými alebo potencionálne škodlivými látkami. Mlieko je potom spracované pomocou vysokých teplôt alebo/a kyselín, čím stráca svoju vzácnu biologickú hodnotu. Do výsledného produktu sa pridávajú umelé sladidlá, farbiva, konzervanty a emulgátory, ktoré z neho robia chemický koktail s mnohými negatívnymi dopadmi na ľudské zdravie. To však nie je našou filozofiou, preto I Love BIO Protein obsahuje tie najkvalitnejšie bielkoviny z lokálnej európskej produkcie s najvyššími štandardami kvality a garanciou jasného pôvodu mlieka.

Viac nepotrebujete = "Whey Protein + Native Whey + Micellar Casein" v jednom balení

V receptúre I love BIO Proteinu je optimalizovaný obsah dvoch hlavných zdrojov bielkovín v pomere 1:1. Prvou zložkou je nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát získaný ultrafiltráciou z tekutej srvátky. Druhou je natívny mliečny koncentrát získaný ultrafiltráciou priamo z kravského mlieka. Každá dávka tak ponúka ideálny mix obsahujúcí ako klasický "whey protein" bohatý na glykomakropeptidy, alfa-laktalbumin, beta-laktoglobulin a ďalšie frakcie, tak natívnu mliečnu bielkovinu zahrnujúcu "native whey(srvátku)" a micelárny kasein. Natívna srvátková bielkovina ponúka oproti klasickej srvátkovej bielkovine mierne vyšší obsah esenciálnych aminokyselín, klasická srvátková bielkovina zase obsahuje glykomakropeptidy, ktoré nie sú v natívnej srvátkovej bielkovine obsiahnute vôbec, preto je mix oboch ideálnym riešením. Produkt samozrejme neobsahuje problematické kazeináty, ale výlučne natívny micelárny kazein.

I love BIO Protein = výberová zmes bielkovín v garantovanom pomere 1:1

 • 1/2 nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát (zdroj BIO srvátka) = whey protein
 • 1/2 natívny mliečny proteínový koncentrát (zdroj BIO mlieko) = 20% native whey protein, 80% micellar casein

3:2 = optimálny pomer "rýchlych a pomalých" proteínových frakcií kedykoľvek počas dňa

Pomer rýchlych (fast-release) proteínových frakcií a pomalých (slow-release) proteínových frakcií je v I love BIO Proteinu optimalizovaný na pomer 3:2, tým pádom je produkt vhodný do ktorejkoľvek dennej periody, vrátane potréningovej regenerácie, alebo prípadne ako tzv. “druhá večera”. Inými slovami to znamená, že 60% produktu tvoria rýchlo vstrebateľné proteínové frakcie a 40% proteínové frakcie s postupným uvoľňovaním aminokyselín, čo zodpovedá ako najnovším poznatkom v rámci športovej výživy, tak ľudskému tráviacemu systému a jeho typológií.

Je všeobecne známym faktom, že existujú 2 hlavné typy mlieka podľa jeho pôvodu: albuminózne a kazeinové. Albuminózne mlieko je napr. mlieko ľudské a práve tu tvoria prevažnú časť bielkoviny rýchle nad bielkovinami pomalými. Opakom je tzv. kazeinové mlieko, napr. kravské, kde tvoria prevažnú časť bielkoviny pomalé nad bielkovinami rýchlymi. Obidva typy bielkovín teda majú svoj jasný význam a pomer, ktorý je daný už v pôvodnom stave "matkou prírodou". Snahou tohto produktu teda nie je iba maximálna bioaktivita, čiže minimálna denaturácia proteínových frakcií, ale i zachovanie faktorov, ktoré sú pre náš organizmus prirodzené.

 

viaczložkový I Love BIO Proteín - rýchle proteínové frakcie 60%

Srvátkový proteín - zdroj nedenaturovaný srvátkový proteínový koncentrát
Natívny srvátkový proteín - zdroj natívny mliečny proteínový koncentrát

viaczložkový I Love BIO Proteín - pomalé proteínové frakcie 40%

Micelárny kazeín - zdroj natívny mliečny proteínový koncentrát

 

Výživové hodnoty I LOVE BIO PROTEÍN:

Počet dávok v balení: 56 x 25 g 100 g v dávke 25 g
Energetická hodnota 1607,75 kJ / 379,25 kcal 402 kJ / 94,81 kcal
Tuky 3,25 g 0,81 g
Z toho nasýtené mastné kyseliny 2,1 g 0,53 g
Sacharidy 7,5 g 0,88 g
Z toho cukry 7,5 g 1,88 g
Bielkoviny 80 g 20 g
Soľ 1,53 g 0,38 g

 

Zloženie I LOVE BIO PROTEÍN, natural (bez príchute):
BIO srvátkový proteínový koncentrát 50%*, BIO mliečny proteínový koncentrát 50%*. Pôvod surovín: Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Veľká Británia.
*z organického poľnohospodárstva

Dávkovanie:
Jedna vrchovatá odmerka predstavuje cca 25 g. Odporúčanú porciu 25 g prášku poriadne rozmiešajte vo vode alebo mlieku v mixéri alebo šejkri, miešajte 30 sekúnd. Dávkujte 2 - 3 porcie denne medzi jedlom, v závislosti na dennej potrebe bielkovín. Súčasťou balenia je odmerka.

Upozornenie:
Nie je určené ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Skladujte mimo dosahu detí. Skladujte v suchu, chlade a v tme, chráňte pred mrazom. Výrobca ani dovozca neručí za prípadné škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neobsahuje látky dopingového charakteru.

Originálny názov príchute: I Love BIO Protein Natural

Nabite sa pozitívnou energiou! MyoTec je športová výživa vyrobená z čistých a kvalitných surovín, to všetko s nulovým obsahom umelých sladidiel a minimalizovaným obsahom balastních aditív. So značkou MyoTec viete úplne presne, čo do svojho tela dostávate. Čo je vzhľadom k maximálnej fyzickej výkonnosti a zdraviu dôležitejšie?

Celý projekt vznikol ako prvý svojho druhu v roku 2011 a to v nadväznosti na najnovšie trendy a požiadavky v oblasti zdravého životného štýlu a aktívnej fyzickej výkonnosti (cross-funkčný tréning, body weight training, fitness, bojové športy a iné). Značka MyoTec je 100% v českých rukách a dôrazne sa dištancuje od obvyklých marketingových trikov a predaja lacných surovín druhej akosti. Všetky produkty sú bez GMO a bez rBGH / rBST.