MAGNESIUM BISGLYCINATE 300g

  • zdroj magnézia / horčíku v jedinečnej forme, ktorá je spojením horčíka a aminokyseliny glycínu
  • chelátová väzba zaručuje vysokú vstrebateľnosť a využiteľnosť
  • 385 mg elementárneho horčíka na dávku
  • 100 % čistá prášková forma bez akýchkoľvek prísad
  • podpora energetického metabolizmu, koncentrácie, nervovej sústavy a kľudného spánku
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 20160060
Značka: MyoTec
€18,50 €15,42 bez DPH
Kategória: Vitamíny a minerály
Balenie: 300 g
Forma: prášok
Položka bola vypredaná…

Horčík (magnézium) a jeho význam pre zdravie a správne fungovanie ľudského organizmu je už dnes asi všetkým známy. Je jedným z najviac zastúpených minerálov v ľudskom organizme. Podieľa sa na stovkách procesov, od tvorby bunkovej energie, cez reguláciu správnej činnosti nervovej sústavy, stavby svalovej hmoty, správneho fungovania pohybového aparátu a mnoho ďalších. Bez jeho dostatočnej hladiny by nebolo vôbec možné podávať intenzívny fyzický, ani psychický výkon.
Z týchto dôvodov je potrebné zabezpečiť jeho dostatočný prísun úplne pre každého, pre ľudí ktorí intenzívne trénujú a/alebo majú veľkú psychickú záťaž je to dôležité dvojnásobne. Tu už väčšinou jeho príjem v strave nie je dostatočný a je potrebná jeho suplementácia.

Menej ľudí už vie, že horčík v doplnkoch výživy neprijímame samotný, ale vždy v určitej väzbe na inú látku. Tých väzieb a foriem je veľa, každá s iným obsahom elementárneho horčíka a s inou vstrebateľnosťou. Z hľadiska príjmu horčíka nie je teda dôležité poznať hmotnosť dávky, ale aké množstvo elementárneho horčíka obsahuje, pretože nikdy nejde o čistý horčík. Ak má tableta napríklad 500 mg, neznamená to že aj reálne obsahuje 500 mg horčíka!

Koľko horčíka v tejto forme prijmete?
Vo forme magnézium bisglycinátu prijmete 385 mg elementárneho horčíka na 3,5 g dávku

Prečo voliť práve magnézium bisglycinát (bisglycinát horečnatý)
Magnézium v našej ponuke je unikátnou formou horčíka naviazaného na aminokyselinu glycín, a to chelátovou väzbou, ktorá patrí medzi najvyužiteľnejšie formy a ľahko sa vstrebáva cez sliznicu tenkého čreva. Zároveň pôsobí ako pufer a zvyšuje aj vstrebateľnosť iných foriem horčíka prijatých v strave. Okrem toho že je zdrojom horčíka, je aj zdrojom aminokyseliny glycín, čo je druhá najviac zastúpená aminokyselina v ľudskom tele, dôležitej pri tvorbe kreatínu, proteosyntéze, udržiavaní dostatočnej hladiny najdôležitejšieho antioxidantu glutathionu a takisto má veľmi pozitívny vplyv na fungovanie nervovej sústavy a kľudný spánok, v čom sa ideálne dopĺňa s horčíkom. Pokiaľ užijete dávku magnézium bisglycinátu večer, významne podporí kvalitu spánku, pokiaľ cez deň, má podobné účinky ako theanín, budete mať pocit koncentrovanej relaxácie a uvoľnenia, avšak bez únavy a zníženia energie.

Uprednostňujeme práškovú formu pred tabletami, pretože neobsahuje plnidlá a iné zbytočné látky potrebné nato aby tableta držala pokope.

Ako magnézium bisglycinát chutí:
V tejto forme má horčík veľmi špecifickú chuť, jemne sladkastú- tzv. chuť umami, ktorá je popri 4 základných chutiach považovaná za chuť piatu.

Zloženie v jednej dávke: 3,5 g bisglycinátu horečnatého (chelát) obsahuje 385 mg horčíku (103 % referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok).

Dávkovanie: Zmiešajte 3,5 g prášku s vodou alebo ovocnou štavou, užívajte 1 alebo 2 krát denne

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Neslúži ako náhrada pestrej, vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosah detí. Skladujte v suchu, chlade, mimo dosahu slnečného žiarenia. Obal dôkladne uzavierajte. Nadmerná konzumácia môže mať laxatívne účinky.

Nabite sa pozitívnou energiou! MyoTec je športová výživa vyrobená z čistých a kvalitných surovín, to všetko s nulovým obsahom umelých sladidiel a minimalizovaným obsahom balastních aditív. So značkou MyoTec viete úplne presne, čo do svojho tela dostávate. Čo je vzhľadom k maximálnej fyzickej výkonnosti a zdraviu dôležitejšie?

Celý projekt vznikol ako prvý svojho druhu v roku 2011 a to v nadväznosti na najnovšie trendy a požiadavky v oblasti zdravého životného štýlu a aktívnej fyzickej výkonnosti (cross-funkčný tréning, body weight training, fitness, bojové športy a iné). Značka MyoTec je 100% v českých rukách a dôrazne sa dištancuje od obvyklých marketingových trikov a predaja lacných surovín druhej akosti. Všetky produkty sú bez GMO a bez rBGH / rBST.