aminokyselina L-GLUTAMÍN 500g

  • 100% čistá aminokyselina L-Glutamín prémiovej kvality
  • vyrobené výlučne fermentačnou metódou zaručujúcou čistotu a oveľa lepšiu využiteľnosť
  • najviac zastúpená aminokyselina v ľudskom tele, kostrovom svalstve, svalových vláknach
  • podporuje proteosyntézu a tvorbu telesných tkanív
  • podporuje regeneráciu črevnej sliznice, čím výrazne vplýva na imunitu
  • podporuje bunkovú tvorbu energie ATP
  • bez pridaných umelých látok
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 20160052
Značka: MyoTec
€18,80 €15,67 bez DPH
Kategória: Voľné aminokyseliny
Hmotnosť: 0.5 kg
Balenie: 500 g
Forma: prášok
Položka bola vypredaná…

Voľná forma aminokyseliny L-Glutamín získaná fermentačnou metódou.

Výhody L-Glutamínu získaného fermentačnou metódou

Odporúčame uprednostniť tzv. fermentovanú formu L-Glutamínu, pred tzv. syntetickou formou, ktorá môže obsahovať vďaka chemickému spôsobu produkcie zvyšky prchavých látok a nečistôt a nežiadúcich (a často toxických) R-foriem. Naopak L-Glutamín pochádzajúci z mikrobiálnej fermentácie patrí k najvyužiteľnejším prírodným produktom, garantujúcim maximálnu čistotu a spĺňajúcim navyše aj koncept Green Enviromental Protection. Z vyššie uvedených dôvodov sú synteticky produkované aminokyseliny v mnohých krajinách, ako je napríklad Japonsko alebo Kórea zakázaná. Povolená je naopak napríklad v USA alebo Číne. Syntetická produkcia aminokyselín je až o 50% lacnejšia ako prírodná fermentačná metóda.

Svalová hmota a regenerácia

Pri intenzívnej fyzickej záťaži dochádza v svaloch ku katabolickým procesom, pri ktorých vzniká bunková energia, zároveň však dochádza k rozpadu látok. Aby telo zabránilo nadmernej degradácií svalovej hmoty pri fyzickej záťaži, prirodzene produkuje látky podporujúce regeneráciu a tiež proteosyntézu. Na poprednom mieste medzi týmito látkami je Glutamín, aminokyselina tvoriaca až 60% aminokyselín kostrového svalstva. Pri zvýšenej záťaži vplyvom intenzívneho tréningu (aj nezdravého životného štýlu, prípadne nadmerného stresu) však telo samé nestačí pokrývať potrebu Glutamínu. Syntéza Glutamínu v takom prípade prebieha na úkor syntézy iných aminokyselín, dochádza tiež k čerpaniu Glutamínu zo svalov, a tým k odbúravaniu svalovej hmoty. Preto sa v týchto prípadoch jednoznačne oplatí dopĺňať aminokyselinu L-Glutamín, čím je pozitívne ovplyvnená regenerácia, ale tiež proteosyntéza.

Imunitný systém a regenerácia

Z kyseliny glutámovej, cysteínu a glycínu je v tele tvorený glutathion, najsilnejší antioxidant v ľudskom tele. Jeho vlastnosti, okrem iného, priamo súvisia s potlačením činnosti voľných radikálov. Pri ich nadmernom výskyte v organizme vzniká takzvaný oxidačný stres, ktorý je z dlhodobého hľadiska jednou z hlavných príčin predčasného starnutia organizmu a rozvoja väčšiny chorôb. Pri nedostatočnej schopnosti tela neutralizovať voľné radikály klesá tiež obranyschopnosť organizmu, ktorý je potom náchylnejší k rôznym bakteriálnym, vírusovým, či iným infekciám.

Tráviaci systém

Z glutamínu je z veľkej časti tvorená črevná sliznica. Stav nášho tráviaceho systému a hlavne čriev má zásadný vplyv na našu imunitu. Starostlivosť o tráviaci systém je nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o celé telo. Črevná sliznica môže byť poškodená najmä nekvalitnou stravou plnou chemikálií, nadmerným alebo nesprávnym užívaním liekov, konzumáciou alkoholu, dlhodobým stresom alebo emočným vypätím. Cez poškodenú črevnú sliznicu potom do organizmu prenikajú nežiadúce látky a znižuje sa celková kondícia vrátane fyzickej výkonnosti. Pokiaľ však máme črevá v poriadku, lepšie vstrebávame živiny, žiadne cudzie látky neprenikajú do organizmu a naša celková kondícia rastie.

 

Výživové hodnoty L-Glutamín:

Počet dávok v balení: 100 x 5 g v dávke 5 g
L-Glutamín 5 g

 

Zloženie:
L-Glutamín 100 % (zdroj aminokyseliny fermentácia)

Dávkovanie:
Počas tréningových dní je základná denná dávka 5 g prášku (cca 1/2 odmerky) po tréningu. Ďalšiu dávku 5 g môžete zaradiť večer pred spaním. V netréningovom období môžete zaradiť pauzu alebo pokračovať v pravidelnom dávkovaní, a to 2x denne 5 g, druhú dávku užite večer pred spaním.

Upozornenie:
Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nie je náhradou pestrej stravy. Neprekračujte doporučenú dávku. Skladujte v suchu a chlade pri teplote do 21 °C.

Nabite sa pozitívnou energiou! MyoTec je športová výživa vyrobená z čistých a kvalitných surovín, to všetko s nulovým obsahom umelých sladidiel a minimalizovaným obsahom balastních aditív. So značkou MyoTec viete úplne presne, čo do svojho tela dostávate. Čo je vzhľadom k maximálnej fyzickej výkonnosti a zdraviu dôležitejšie?

Celý projekt vznikol ako prvý svojho druhu v roku 2011 a to v nadväznosti na najnovšie trendy a požiadavky v oblasti zdravého životného štýlu a aktívnej fyzickej výkonnosti (cross-funkčný tréning, body weight training, fitness, bojové športy a iné). Značka MyoTec je 100% v českých rukách a dôrazne sa dištancuje od obvyklých marketingových trikov a predaja lacných surovín druhej akosti. Všetky produkty sú bez GMO a bez rBGH / rBST.