aminokyselina L-ARGINÍN 300g

  • 100% čistá aminokyselina L-Arginín prémiovej kvality
  • vyrobené výlučne fermentačnou metódou zaručujúcou čistotu a oveľa lepšiu využiteľnosť
  • pomáha rozširovať cievy a tým zlepšuje prekrvenie tkanív
  • priaznivo vplýva na kardiovaskulárny systém
  • posilňuje svalovú pumpu
  • zvyšuje prírastok svalovej hmoty
  • zlepšuje kognitívne funkcie
  • zlepšuje fyzický výkon a sexuálnu energiu
  • bez pridaných umelých látok
Skladom
Kód: 20160040
Značka: MyoTec
€17,90 €14,92 bez DPH
Kategória: Voľné aminokyseliny
Hmotnosť: 0.3 kg
Balenie: 300 g
Forma: prášok

Voľná forma aminokyseliny L-Arginín získaná fermentačnou metódou.

Charakteristika a vlastnosti L-Arginínu

Arginín je prekurzorom pre syntézu NO (oxid dusnatý), ktorý sa vyskytuje v makrofágoch a predpokladá sa, že sprostredkováva ich cytotoxické účinky. Oxid dusnatý sa môže podieľať na mnohých fyziologických procesoch, ako vazorelaxácia (rozšírenie ciev), imunitná reakcia, priľnutie leukocytov a krvných doštičiek, prenos nervových vzruchov. Arginín hrá dôležitú úlohu v mnohých kognitívnych funkciách, medzi ktoré patrí napr. pamäť a pozornosť, zároveň zlepšuje celkové prekrvenie priečne pruhovaného svalstva, ľadvín, pľúc a pečene. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je, že stimuluje tvorbu niektorých hormónov, hlavne rastového hormónu a inzulínu. Arginín je pre svoje účinky používaný nielen v pred-tréningových doplnkoch (vlastnosti čistého L-Arginínu a L-AAKG se mierne líšia).

Aplikácia: športová výživa – svalová pumpa, zdravé srdce, kontrola hmotnosti, hojenie rán, plodnosť, erektilná dysfunkcia, zníženie cholesterolu, detoxikácia, podpora imunity. (zdroj : eFIA.cz)

Výhody L-Arginínu získaného fermentačnou metódou

Odporúčame uprednostniť tzv. fermentovanú formu L-Arginínu, pred tzv. syntetickou formou, ktorá môže obsahovať vďaka chemickému spôsobu produkcie zvyšky prchavých látok a nečistôt a nežiadúcich (a často toxických) R-foriem. Naopak L-Arginín pochádzajúci z mikrobiálnej fermentácie patrí k najvyužiteľnejším prírodným produktom, garantujúcim maximálnu čistotu a spĺňajúcim navyše aj koncept Green Enviromental Protection. Z vyššie uvedených dôvodov je syntetická produkcia aminokyselín v mnohých krajinách, ako je napríklad Japonsko alebo Kórea zakázaná. Povolená je naopak napríklad v USA alebo Číne. Syntetická produkcia aminokyselín je až o 50% lacnejšia ako prírodná fermentačná metóda.

MyoTec Advantage Line

Pokiaľ je vašim prvoradým cieľom kvalita, čistota a výber len takých surovín, ktoré sú preverené a funkčné, je nová rada Advantage Line určená práve pre vás. Cieľom produktov Advantage Line NIE JE ponúkať úplne všetko, čo je na trhu dostupné, navyše s jednostranným zameraním za čo najnižšiu cenu, tak ako to je obvyklé u tzv. mass-marketingových značiek, ale práve naopak. Cieľom Advantage Line, do ktorej patrí aj aminokyselina L-Arginín, je ponúkať výlučne zmysluplné, kvalitné a funkčné suroviny, a to i na úkor vyšších nákladov. Kvalita a princípy celého projektu sú garantované čisto súkromnou a 100% nezávislou značkou MyoTec.

 

Výživové hodnoty L-Arginín:

Počet dávok v balení: 60 x 5 g v dávke 5 g
L-Arginín 5 g

 

Zloženie:
L-Arginín 100% (zdroj aminokyseliny fermentácia)

Dávkovanie:
Rozmiešajte 5 g prášku vo vode alebo ovocnom džúse. Aminokyselina L-Arginín sa užíva 30 minút pred zahájením tréningu.

Upozornenie:
Nie je vhodné pre deti, mladistvých, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v chladnom, suchom, dobre vetranom prostredí, v dôkladne uzavretom obale.

Nabite sa pozitívnou energiou! MyoTec je športová výživa vyrobená z čistých a kvalitných surovín, to všetko s nulovým obsahom umelých sladidiel a minimalizovaným obsahom balastních aditív. So značkou MyoTec viete úplne presne, čo do svojho tela dostávate. Čo je vzhľadom k maximálnej fyzickej výkonnosti a zdraviu dôležitejšie?

Celý projekt vznikol ako prvý svojho druhu v roku 2011 a to v nadväznosti na najnovšie trendy a požiadavky v oblasti zdravého životného štýlu a aktívnej fyzickej výkonnosti (cross-funkčný tréning, body weight training, fitness, bojové športy a iné). Značka MyoTec je 100% v českých rukách a dôrazne sa dištancuje od obvyklých marketingových trikov a predaja lacných surovín druhej akosti. Všetky produkty sú bez GMO a bez rBGH / rBST.