ENZÝMY PODPORUJÚCE TRÁVENIE 120 kaps.

 • 15 špecifických vysoko vstrebateľných enzýmov získaných z rastliných zdrojov
 • vysoko účinné a čisté s TruGanic™* certifikátom
 • podporujú správne trávenie
 • podporujú efektívne vstrebávanie živín z potravy
 • podporujú imunitu
 • podporujú regeneráciu tkanív a zlepšujú ich stav
 • 100 % prírodné bez akýchkoľvek pridaných chemických látok
 • v tmavom recyklovateľnom jantárovom skle s technológiou EcoFresh Nutrient Lock™**
Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 20100020
Značka: HealthForce
€38,90 €32,42 bez DPH
Kategória: Enzýmy a probiotiká
Balenie: 120 kapsúl
Položka bola vypredaná…

Enzýmy sú špecifické bielkoviny, ktorých úlohou je katalyzovať rôzne chemické reakcie. Bez nich by nemohlo správne fungovať trávenie, energetický metabolizmus, imunita alebo bunková regenerácia a mnoho ďalšieho. Celkovo sa odhaduje že v ľudskom tele existuje cca 50 000 najrôznejších typov enzýmov.

HealthForce Digestion Enhancement Enzymes™ ponúka 15 špecifických vysoko vstrebateľných enzýmov získaných z rastliných zdrojov, ktoré v plnom spektre podporujú trávenie, regeneráciu tkanív a posilňujú imunitu. Všetky jeho zložky sú 100 % prírodné, bez akýchkoľvek chemických látok s certifikátom TruGanic™*

Tieto enzýmy môžu jednak telu chýbať, hlavne pokiaľ človek dlhodobo prijíma nadmerné množstvo spracovanej a tepelne upravenej stravy, prípadne nemá stravu dostatočne pestrú alebo často skúša rôzne jednostranné hladovky. Telo si síce vie enzýmy vytvoriť samo, stojí ho to však energiu a musí mať na to aj potrebné zdroje. Paradoxne môžu chýbať aj ľuďom ktorí prešli na živú RAW stravu a ich jedálniček je príliš odľahčený, čo neposkytuje tráviacemu systému dostatočný stimul na tvorbu enzýmov.
To môže vyústiť do rôznych tráviacich problémov spôsobených nedokonalým strávením prijatej potravy a s tým spojeným nafukovaním, bolesťami brucha a ťažobou. Navyše nedokonalé trávenie stojí na počiatku mnohých zdravotných problémov. Jednak nevyťažíme zo stravy dostatok živín a nedokonale strávená potrava v tráviacom trakte podporuje rôzne patologické procesy.
HealthForce Digestion Enhancement Enzymes™ sú zostavené presne tak, aby vám pomohli s trávením širokého spektra rôznych typov potravy, maximalizovali využitie živín z prijatej potravy a čo najviac uľahčili trávenie, zbavili pocitov ťažoby, nadúvania a plynatosti.

Enzymoterapia

Enzýmy ale majú daleko širší dosah ako iba podporu trávenia a vstrebávania živín. Ich blahodárne účinky môžeme využiť tiež na regeneráciu organizmu. Pokiaľ enzýmy užijeme nalačno, nevyužijú sa na štiepení potravy, ale niektoré z nich sa vstrebú ďalej do tela, kde potom účinkujú vyslovene špecificky.
Všeobecne pôsobia hlavne v miestach poškodených tkanív – po úrazoch, operáciach alebo v zápalových ložiskách. Tieto miesta „čistia“ a urýchlujú v nich hojivé procesy. Môžu ale podporovať regeneráciu úplne celého organizmu. Tieto účinky majú predovšetkým enzýmy bromelaín a papaín, ktoré okrem iného urýchlujú metabolizmus a používajú sa tiež v prípravkoch pre podporu chudnutia.
Preto sú enzýmy súčásťou bežných doplnkov stravy na podporu hojenia a obnovy organizmu. Z ich mnohých pozitívnych účinkov ťažia vrcholoví športovci, alebo tiež ľudia po operáciach a po úrazoch. Digestion Enhancement Enzymes™ možeme teda tiež užívať za týmto účelom. V tom prípade je však veľmi dôležité užívať ich ráno nalačno a nekombinovať ich so stravou.

Užívanie Digestion Enhancement Enzymes™ sa pozitívne prejaví v mnohých smeroch, a to najmä v:

 • Lepšej imunite
 • Zvýšenej výkonnosti
 • Lepšom stave pokožky, vlasov a v podstate všetkých tkanív v tele
 • Znižením nežiadúcich reakcií na problematické zložky v strave
 • Rýchlejším hojením
 • Znížením zápalových procesov
 • Pocitom ľahkosti aj po ťažších jedlách
 • Celkovým lepším stavom a fungovaním organizmu

Čo HealthForce Digestion Enhancement Enzymes™ obsahujú a aké sú ich účinky:

Proteáza - pomáha tráviť bielkoviny (proteíny)
Amyláza - pomáha štiepiť zložité sacharidy (škroby) na jednoduché sacharidy (cukry)
Lipáza - pomáha tráviť tuky
Celuláza - pomáha tráviť celulózu, má na náš organizmus súčasne aj detoxikačný účinok. Odstraňuje toxíny, voľné radikály a škodlivé látky z bunkových membrán. Tiež zabraňuje vstrebávaniu škodlivín do organizmu
Invertáza - štiepi di-sacharid sacharózu na monosacharidy fruktózu a glukózu
Bromelain a papain- podporujú normálnu funkciu imunity, podporujú regeneráciu telesných tkanív (toho využíva tiež klasická medicína k rýchlejšiemu hojeniu rán po operáciach a úrazoch)
Laktáza - pomáha tráviť mliečny cukor (laktózu)
Peptidáza a proteáza - sú primárne zamerané na trávenie lepku, zlepšuje sa jeho stráviteľnosť a pomáhajú tiež so straviteľnosťou kazeínu. Pomáhajú teda každému kto má citlivosť na lepok a mliečne výrobky.
Pektináza - pomáha rozkladať pektín (prítomný vo veľkej miere v ovocí a zelenine).
Xylanáza - je dôležitá vďaka svojej schopnosti rozkladať xylany, ktoré sú súčasťou bunkových stien rastlín. V kombinacií s alfa-galaktosidázou (AGS), pomáhá uvoľňovať živiny z potravín s vysokým obsahom vlákniny a môže pomôcť predchádzať nafukovaniu.

 

Prečo užívať rastlinné enzýmy namiesto živočíšnych?

Rastlinné enzýmy fungujú vo všetkých fázach trávenia, vrátane fázy natrávenia. Živočíšné (zvyčajne pochádzajúce z pankreasu jatočných zvierat) sú aktívne iba v neskorších fázach trávenia a nepodieľajú sa na procese natrávenia. Rastlinné enzýmy majú teda omnoho komplexnejší účinok.

Ekologické a vegan

Prášok je balený vo vegánskych kapsuliach z fermentovanej tapioky. Neobsahuje GMO, sóju, lepok, laktózu ani pridaný cukor.
Obal výrobku je ohľaduplný voči prírode i ľudskému zdraviu. Vyrába sa z recyklovaného skla, ktoré je ďalej recyklovatelné. Z bežných plastových obalov sa môžu pri vyšších teplotách uvolňovať toxické látky do produktu. Avšak jantárové sklo predlžuje životnosť doplnkov stravy a pomáha zachovať maximálny obsah živín.

 

Nutričné hodnoty v 4 kapsuliach (1,3 g=1 dávka)
Proteáza 50 500 HUT
Proteáza stabilná v kyslom prostredí 220 SAPU
Amyláza 8000 DU
Lipáza 2000 FIP
Celuláza 2000 CU
Laktáza 800 ALU
Papain 168 000 PU
Bromelain 132 000 PU
Alfa-galaktosidáza 180 GaIU
Hemiceluláza 200 HCI
Invertáza 400 SU
Peptidáza* 100 DPPIV
Glukoamyláza 400 AGU
Pektináza 40 endo-PGU
Xylanáza 500 XU

 

Zloženie: Zmes enzýmov (1300mg), MCT olej, tapiokový škrob, vegánské kapsule z hypromelózy

Užívanie: Pre správný účinok enzýmov je veľmi dôležité to za akým účelom ich beriete:

V prípade tráviacich problémov alebo za účelom zlepšenia vstrebávania živín
Užívať je možné pravidelne, napr. ku každému hlavnému jedlu, alebo len podľa potreby, pokiaľ viete, že určité jedlo zvyknete zle tráviť.
Odporúčané dávkovanie: 1–4 kapsule ku každému jedlu v závislosti na množstve varenej stravy a problémoch s trávením. Pokiaľ konzumujete mäso, mliečne výrobky, vajíčka, strukoviny, nenamáčané orechy a semená, je vhodné vziať si 3 - 4 kapsule. Tofu, obilné zrná, zemiaky 2 -3 kapsule. Varená zelenina 1 - 2 kapsule. Čím viac varenej stravy (a nenamáčaných orechov a semiačok) jete, tým viac je potrebné doplniť enzýmy, o ktoré jedlo varením prišlo.

V prípade enzymoterapie
(pre podporu regenerácie organizmu a harmonizácie imunitného systému)
V tomto prípade je zásadne dôležité užívať enzýmy nalačno. Zapíť výlučne čerstvou vodou. Pokiaľ sa v tráviacom trakte stretnú s potravou, „spotrebujú sa“ na jej strávenie a nebudú mať žiadne ďalšie účinky. Rozhodne ich teda neprimiešavajte do smoohie, do nápojov alebo do jedla, ako ste možno zvyknutí v súvislosti s inými doplnkami stravy.

Upozornenie:
Pokiaľ užívate enzýmy v liečebných indikáciach, menia zrážanlivosť krvi. Opatrnosť je teda na mieste najmä u pacientov s antitrombotickou liečbou a tiež pri všetkých krvácajúcich stavov. V prípade užívania po operácií je preto vhodná predchádzajúca konzultácia s lékárom.
Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a kojace ženy

 

*100% TruGanic™: jedná sa o najčistejšiu a nejrýdzejšiu technickú normu, ktorá svojou kvalitou výrazne prekračuje pravidlá organickej výroby; počas pestovania neboli použité žiadne pesticídy, sú používané netoxické čistiace činitele a pridané látky; elektromagnetická radiácia zaisťuje kvalitu vzduchu a vykonáva aktuálne kontroly čistoty. Potravinové doplnky s certifikátom TruGanic™ tak majú dosahovať tých najlepších možných výživových účinkov

**EcoFresh Nutrient Lock™: tmavé (jantarové) sklo s unikátnym kovovým viečkom a pohlcovačom kyslíku chráni 100 % živín (vytvára vakuum); sklo je recyklovatelné, neuvolňuje nebezpečné plyny a je netoxické pri rozklade.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

HealthForce Nutritionals je spoločnosť, ktorá se už 30 rokov zaoberá 100% prírodnými, vegánskymi, liečivými superpotravinami. HealthForce spoločne založili v roku 1990 Jameth Sheridan, D.H.M (doktor holistickej medicíny) a Kim Sheridan, lekárka zaoberajúca sa prírodnou výživou, obaja etickí vegáni a výskumníci v oblasti prírodnej bylinnej medicíny. HealthForce Nutritionals umožňuje jednotlivcom zažiť dramatické zlepšenie zdravia pomocou overených TruGanic™, Veganských, Prírodných, Superpotravinových produktov, ktoré vyvinul a vybral Dr. Sheridan k dosiahnutiu plného zdravia a celkovej kondície. 

HealthForce Nutritionals sa snaží umožniť čo najviac ľuďom pocítiť lepšie zdravie cez unikátne produkty a informácie, ktoré sú určené na to, aby nás posunuli späť do prirodzeného stavu tak, aby sme boli schopní to brať ako samozrejmosť. Sme tím zapálených odborníkov na výživu, ktorí horlivo študujú zdravie už viac ako 30 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie