NAKED COLLAGYN na tvorbu kolagénu 250g

 • vegánska zmes špeciálne zostavená na podporu tvorby kolagénu
 • obsahuje 16 synergicky pôsobiacich zložiek
 • efekt sa takmer vyrovnáva klasickému živočíšnemu kolagénu
 • etická a šetrná udržateľná produkcia, ekologické poľnohospodárstvo
 • vysoký podiel Glycín, Prolín a Hydroxyprolín
 • ideálny pre zdravie pokožky, šliach, kostí, chrupaviek, spojivových tkanív, črevnej sliznice, nervového systému a tvorbu ATP
 • neobsahuje pridané umelé látky
 • bezlepkový, neobsahuje GMO
 • nádoba z tmavého inertného skla
Skladom
Kód: 20010030
Značka: Ancient & Brave
€36,90 €30,75 bez DPH
Kategória: Rastlinné proteíny
Hmotnosť: 0.25 kg
Obsah problematických látok: bezlepkový ÁNO
Balenie: 250 g
Forma: prášok
vegán Naked Collagyn na tvorbu kolagénu Ancient & Brave
Bezlepkový

Nevyhovuje vám živočíšny zdroj kolagénu? Vyskúšajte rastlinný komplex pre podporu prirodzenej tvorby kolagénu! A rovno taký, ktorý vyniká medzi ostatnými. Naked Collagyn ® je unikátny komplex, obsahujúci výhradne rastlinné zložky určené pro efektívnu podporu formovania kolagénu – buď priamo stavebné látky pre svaly, šľachy, spojivové tkanivá a sliznice alebo zložky, ktoré pomáhajú telu vybudovať vlastný kolagén z týchto stavebných látok. Oba typy látok pracujú vo vzájomnej synergií pre čo najväčší efekt.

Naked Collagyn ® je navrhnutý tak, že se takmer vyrovná aminokyselinovému profilu živočíšneho kolagénu. K tomu navyše obsahuje ďalšie látky pre podporu organizmu. Je všeobecne známym faktom, že kolagén ako taký je výlučne živočíšny proteín a v rastlinnej ríši ho nenájdeme. Avšak môžeme konzumovať rastlinné zdroje ktoré obsahujú zložky, z ktorých je kolagén zložený a telo si ho potom vie samé vyskladať. Ak k tomu pridáme zložky podporujúce jeho syntézu, vieme dostať produkt svojim efektom veľmi podobný pravému živočíšnemu kolagénu.

Na rozdiel od bežných vegánskych doplnkov s obsahom kolagénových prekurzorov COLLAGYN neobsahuje len bielkovinu, ktorú musí telo najskôr spracovať, ale najmä voľné (pre organizmus prirodzené) formy aminokyselín. Tie telo priamo využije a ich účinok je navyše podporený komplexom synergických látok – byliniek s ochranným účinkom, mikronutrientov pre podporu stavu pokožky a rastlinných proteínov.

 

NAKED COLLAGYN ® sa skladá zo 16 zložiek:

 1. L-Glycín - tvorí 1/3 kolagénovej molekuly
 2. L-Prolín - L-Prolín a L-Hydroxyprolín spolu tvoria cca 23 % kolagénovej molekuly
 3. L-Hydroxyprolín - L-Prolín a L-Hydroxyprolín spolu tvoria cca 23 % kolagénovej molekuly
 4. L-Arginín - priama podpora syntézy kolagénu, súčasť kolagénovej molekuly
 5. L-Alanín - priama podpora syntézy kolagénu, súčasť kolagénovej molekuly
 6. Cícerový proteín - obsah širokého aminokyselinového spektra
 7. Hrachový proteín - obsah širokého aminokyselinového spektra
 8. Proteín z hnedej ryže - obsah širokého aminokyselinového spektra
 9. Vitamín D3 (cholekalciferol) - bioaktívna forma
 10. L-Cholín bitartrát - bioaktívna forma
 11. Vitamín C - bioaktívna forma
 12. Avokádova šťava v prášku - antioxidant
 13. Extrakt z bieleho čaju - bohatý na flavanoidy a polyfenoly
 14. Inulín z koreňa čakanky - zdroj vlákniny
 15. Voľne rastúca riasa Kelp - zdroj minerálov v prírodných formách
 16. Glukosamin sulfát - stavebná látka chrupaviek

 

Výživové hodnoty Naked Collagyn:

Počet dávok v balení: 50 x 5 g zloženie v 5 g
Glukosamin sulfát 750 mg
L-Glycín 500 mg
L-Prolín 250 mg
L-Hydroxyprolín 250 mg
Jód
z voľne rastúcej riasy Kelp (Ascophyllum nodosum)
75 µg (50 % RHP)
Vitamín C 112 mg (140 %*)
Vitamín D3 20 µg (400 %*)

*% Referenčné hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok

 

Zloženie Naked Collagyn (v dávke 5 g):
cícerový proteín, inulin z koreňa čakanky, MCT tuky v prášku, glukosamín sulfát* 500 mg, L-Glycín (500 mg), L-Hydroxyprolín* (250 mg), L-Prolín* (250 mg), MSM methyl-sulfonylmethan, voľne rastúca riasa Kelp (Ascophyllum nodosum) - poskytuje 75 µg jódu (50 % RHP), aróma, vitamín C (askorbát horečnatý) 112 mg (140 % RHP), L-Arginín, L-Alanín*, L-Cholin bitartrát* - poskytuje 42 mg Cholínu, hrachový proteín, proteín z hnedej ryže, extrakt z bieleho čaju, vitamín D3* (cholekalciferol) 20 µg (400 % RHP).

Dávkovanie:
zmiešajte 5 g (cca 1,5 čajovej lyžičky) so 150 ml horúceho alebo studeného rastlinného mlieka, vody, alebo pridajte do smoothie. Balenie obsahuje 50 dávok. Spotrebujte do 60 dní po otvorení.

Upozornenie:
Obsahuje vrecko absorbujúci vlhkosť - nekonzumovať! Skladujte na chladnom, suchom, tmavom mieste, mimo dosah detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu. Deti, tehotné a kojace ženy, konzultujte užívanie s lekárom. Pokiaľ užívate pravidelne lieky, konzultujte užívanie s lekárom. Môže obsahovať stopy suchých škrupinových plodov a lepku.

S Ancient & Brave si doprajete luxus dokonale čistých a zároveň maximálne účinných produktov, vychádzajúcích zo starobylých znalostí o efektívnom stravovaní. Tie ponúkajú etickú a zdravú alternatívu k súčasnému trendu radikálnych diét, ktoré majúdlhodobom merítku devastujúci účinok na organizmus. S Ancient &  Brave prirodzeným spôsobom a bez újmy na zdraví optimalizujete hmotnosť, ale tiež opäť naštartujete optimálnu fyzickú i psychickú kondíciu. Za kvalitou prémiovej britskej značky stoja dve úspešné ženy: Annelia Whitfieldováuznávaná hollywoodská kaskadérka, ktorá sa posledných 15 rokov venuje naturopatií a liečbe bylinkami a Kate Prince, ktorá je skúsenou mediálnou špecialistkou. Značka Ancient Brave patrísúčasnej dobeabsolútnej špičke na britskom trhurámci prémiového sortimentu zameraného na kvalitu a náročného zákazníka.